Biden'ın çalışanı Trump sempatizanı çıktı

ABD Başkanı Joe Biden'ın Amerikan İşaret Dili (ASL) tercümanının sağcı videolara işaret dili sağlayan Trump yanlısı bir Facebook grubunu yönettiği bildirildi.

Biden'ın çalışanı Trump sempatizanı çıktı
Biden'ın çalışanı Trump sempatizanı çıktı
GİRİŞ 28.01.2021 17:56 GÜNCELLEME 28.01.2021 17:56

ABD yönetimi günlük basın brifinglerine işaret dili ekleyeceğini açıklarken, ASL tercümanı Heather Mewshaw, pazartesi günü basın sekreteri Jen Psaki tarafından "Bugünkü tercüman Heather" diye tanıtılmıştı.

Ancak çarşamba günü Time dergisi, Mewshaw'un "Hands of Liberty" (Özgürlüğün Elleri) isimli bir Facebook sayfasını yönettiğini ve söz konusu sayfada eski Başkan Donald Trump ve şahsi avukatı Rudy Giuliani'nin yer aldığı videolara işaret dili desteği sağlayan ASL tercümanlarının bulunduğunu belirtti.

TRUMP YANLISI OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Sayfadaki bazı videolarda "Amerikayı Yeniden Harika Yap" (MAGA) şapkasıyla görülen Mewshaw, koronavirüs aşısı, Kongre'deki ayaklanma ve Kasım 2020 başkanlık seçimlerine dair yanlış bilgiler içeren videolara tercümanlık desteği sağlamış.

Mewshaw'un yer aldığı videolardan biri "6 Ocak'ta GERÇEKTE NE YAŞANDI?" başlığını taşıyor. Bir diğerinin başlığında ise "Joe Biden gerçekten ve yasal olarak seçilmiş Başkan değil." ifadelerinin yer aldığı ortaya çıktı.

20 Ocak tarihli bir videonun başlığıysa "Sağdaki ASL Ekibinden Başkan Trump'a Teşekkürler". Time'a göre, Hawshaw'un Biden yönetimi için ASL tercümanı olarak tanıtılmasından sadece 5 gün önce paylaşılan söz konusu videoda, MAGA şapkası takan Mewshaw, "YMCA" şarkısıyla dans ediyor.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
bıden
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Şoke eden görüntü! Muslera, Babacar'ın üzerine yürüdü
AKINCI TİHA'da müthiş detay! Haluk Bayraktar açıkladı!