Almanya, dört ülkeden gelen yolculara giriş yasağı uygulamaya hazırlanıyor

Almanya, corona virüsün daha hızlı yayılan yeni varyasyonlarından korunmak için İngiltere, Portekiz, Brezilya ve Güney Afrika gibi ülkelerden gelen yolculara giriş yasağı koymayı planladığını açıkladı. İçişleri Bakanı Horst Seehofer, 'Nüfusumuzu korumak için, virüsün bu varyantlarının yaygın olduğu bölgelerden ülkeye giriş yapılmamalı' dedi.

Almanya, dört ülkeden gelen yolculara giriş yasağı uygulamaya hazırlanıyor
Almanya, dört ülkeden gelen yolculara giriş yasağı uygulamaya hazırlanıyor
GİRİŞ 29.01.2021 00:32 GÜNCELLEME 29.01.2021 01:14

Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer, yaptığı açıklamada ülkenin Portekiz, İngiltere, Brezilya ve Güney Afrika’dan gelen yolculara mutasyonlu corona virüsün yayılmasını engelleyebilmek için giriş yasakları uygulamaya hazırlandığını söyledi. 

AB ülkelerindeki diğer bakanlarla gerçekleştirdikleri sanal bir toplantıda konuşan Seehofer, “Nüfusumuzu korumak için, virüsün bu varyantlarının yaygın olduğu bölgelerden ülkeye giriş yapılmamalı” dedi. 

Belçika, mutasyonlu virüsün yayılmasıyla mücadele etmek için Mart ayına kadar, vatandaşlarının yurtdışı seyahatlerini yasaklamıştı ancak diğer AB ülkeleri seyahat ve giriş yasakları gibi önlemleri şimdilik reddediyor.

AB bu tür tedbirleri kabul etmese bile Almanya’nın planlarını sürdüreceğini belirten Seehofer, “AB’den yakın zamanda beklentilerimizi karşılayan bir çözüm üretmelerini bekleyemeyiz. Bu nedenle kendi ulusal önlemlerimizi hazırlıyoruz” dedi.

Seehofer’ın söylediğine göre tıbbi malzemeler vb. ürünlerin taşınması hükümette tartışılan kısıtlamalardan etkilenmeyecek.

KAYNAK: NTV.COM.TR
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Kum fırtınası çıkınca 30 araç birbirine girdi Karayolu kapatıldı
 Son dakika haberi: Büyüme rakamları açıklandı! Bakandan dikkat çeken ücret açıklaması