Trump'ın damadı Kushner Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterildi

ABD eski Başkanı Donald Trump’ın damadı Jared Kushner ve yardımcısı Avi Berkowitz, İsrail ve Arap ülkeleri arasında "Abraham Anlaşmaları" olarak bilinen normalleşme anlaşmasında kilit rol üstlendikleri gerekçesiyle Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterildi.

Trump'ın damadı Kushner Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterildi
Trump'ın damadı Kushner Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterildi
GİRİŞ 01.02.2021 11:55 GÜNCELLEME 01.02.2021 11:55
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

ABD eski Başkanı Donald Trump'ın damadı Jared Kushner ve yardımcısı Avi Berkowitz, Harvard Hukuk Fakültesi fahri profesörü sıfatıyla Alan Dershowitz tarafından, İsrail ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn, Sudan ve Fas arasındaki normalleşme anlaşmalarında (Abraham Anlaşmaları) kilit rol oynadıkları gerekçesiyle Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterildi. Öte yandan, Dershowitz'un geçen yılki azil davasında Trump'ı savunan avukat olarak biliniyor.

KUSHNER: ADAY GÖSTERİLMEKTEN ONUR DUYDUM

Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterilen Kushner konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Ekim ayında verilecek olan ödüle aday gösterilmekten onur duyduğunu söyledi. Nobel Barış Ödülü’ne bu yıl ödüle aday gösterilenler arasında Rus muhalif Alexey Navalni, iklim aktivisti Greta Thunberg yer alıyor. 

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 1
  • Mizah 2 yıl önce Şikayet Et
    Yani , o ödüller zaten yıllardır Yahudi'ye en iyi hizmet edenlere verilmiyor mu ? Arada bir iki de çok başarılı bilim adamlarına.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Macron'dan İsrail'e mesaj: Bunun mümkün olduğuna inanan var mı?
Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor! Vatandaş için zam hesabı başladı