Beyaz Saray'dan açıklama! ABD'den kritik Cemal Kaşıkçı adımı!

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin ABD istihbaratının kapsamlı raporunun kısa sürede Kongre'ye sunulacağını bildirdi. Psaki, "Gizliliği kaldırılan ilgili raporu tam bir şeffaflık içinde Kongre'ye sunmaya hazırlanıyoruz. Bu, bir yasa ve biz de yasayı takip ediyoruz." diye konuştu.

Beyaz Saray'dan açıklama! ABD'den kritik Cemal Kaşıkçı adımı!
Beyaz Saray'dan açıklama! ABD'den kritik Cemal Kaşıkçı adımı!
GİRİŞ 06.02.2021 00:25 GÜNCELLEME 06.02.2021 00:25
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Beyaz Saray Sözcüsü Psaki, günlük basın brifinginde Joe Biden yönetiminin Kaşıkçı cinayetine ilişkin yaklaşımına dair soruyu yanıtladı.

'TAKİP EDİYORUZ

Kaşıkçı cinayetinin korkunç bir suç olduğunu vurgulayan Psaki, "Gizliliği kaldırılan ilgili raporu tam bir şeffaflık içinde Kongre'ye sunmaya hazırlanıyoruz. Bu, bir yasa ve biz de yasayı takip ediyoruz." diye konuştu. Psaki ayrıca insan hakları konusunda Suudi Arabistan'a çağrıda bulunarak "Öte yandan siyasi mahkumlar da dahil olmak üzere Suudi Arabistan'ın insan hakları karnesini iyileştirmesini umuyoruz." değerlendirmesini yaptı ve Riyad yönetiminin önceki gün iki aktivisti serbest bırakmasının önemli olduğunu belirtti.Sözcü ayrıca Biden yönetiminin Yemen'deki politikasını revize ettiğini ve Suudi Arabistan'la ilişkilerini bu bağlamda da yeniden gözden geçirdiklerini ifade etti. ABD Kongresi tarafından aralık ayında kabul edilen Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasası Tasarısı'nda, Ulusal İstihbarat Direktörlüğünün tasarının yasalaşmasından sonra 30 gün içerisinde Kaşıkçı cinayetine ilişkin kapsamlı ve kamuya açık bir raporu, Temsilciler Meclisi ve Senato Dış İlişkiler ve İstihbarat Komitelerine teslim etmesi öngörülüyordu.

Biden yönetimi söz konusu raporun en hızlı şekilde Kongre'ye teslim edilip kamuoyuna açıklanacağını duyurmuştu.

ÖLDÜRÜLÜP CESEDİ PARÇALARA AYIRILMIŞTI!

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman'a yönelik eleştirileriyle bilinen ve Washington Post gazetesinde köşe yazarlığı yapan Cemal Kaşıkçı, 2 Ekim 2018'de gittiği Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğundan bir daha çıkmamıştı. Kaşıkçı'nın daha sonra konsoloslukta öldürüldüğü ve cesedinin parçalandığı ortaya çıkmıştı.

YORUMLAR 15
 • Alper 3 yıl önce Şikayet Et
  Çarşı karışır
  Cevapla
 • Arif 3 yıl önce Şikayet Et
  Firildak kafirler, sizler hak icin yapmiyorsunuz, sizler sizden onceki seytanin yaptigi oyunun devami. Topun yapacak pis islerde kullanidiniz ve yaptirdiniz, simdi bidon seytan geldi oyunu devam ettiriyor, sanki hak arama manasi diye bunlarda baska baski yapacak. Yani danisikli oyun, zalim kafir herzaman zalim, amma Ilahi Adalet mutlak tecelli edecek, yalniz korktugum biz passif, korkak, dagilmis muslumanlar nasil hesap verecek ona yanalim
  Cevapla
 • Bünyamin Öztürk 3 yıl önce Şikayet Et
  Biden Trumpun devamı değil. Ulan danışıklı dövüş teranesinden başka bir şeye kafanız basmıyor.
  Cevapla
 • Mahmut dayı 3 yıl önce Şikayet Et
  Dolar 7 nin altına düştü müydü piyasayı dolar zenginleri tetik diyecekler üniversitelerle başlayacaklar her şey bahane ortalık karıştırılan çünkü dolar düşüyor hiç kimse bunu görmüyor sen biliyor muydun bunun böyle olduğunu hep bu yüzden ortalık karışır unutmayın
  Cevapla
 • HIDIR BUDUR 3 yıl önce Şikayet Et
  Trump'ın Yahudi damadının bu işlerdeki payı ne ? Emperyalizmin istekleri için bazen ayak sürüyen Suud Kralına "Selman vasıtasıyla bu komple" kuruldu? İran'la yakınlaşan Türkiye'nin bir de Suudlarla yakınlaşmasını önlemekti amaç? CNN'de hergün Kaşıkçı aşağı Kaşıkçı yukarı? Emperyalizmin bi bahane bulup şantajvari kovboy edasıyla Suudilerden para istemesine ne demeli? Casus Rahip BRONSON ile bizi, yok efendim nükleer ayağına İran'ı, kıldan tüyden bahane ile Katar'ı sıkıştırıp haraca bağlar gibi davranması başlıca sorun değil mi? (Ayrıca Kendi vatan evladımız Muhsin YAZICIOĞLU süikastına bile bu kadar gayret sarfetmedik bu da ilginç?)
  Cevapla
 • Elazığlı 3 yıl önce Şikayet Et
  Kaşıkçı kadar başınıza taş düşe. Ne Kaşıkçıymış be kurtulamadık gitti.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Çok sayıda belediye AK Parti’ye geçmek istiyor! Başkan Erdoğan'dan talimat
İsrail'de virüs alarmı! 2 günde yüzde 70 arttı! Çok sayıda ölü var