Gencin midesinden çıkanlar doktorları, savunması ise herkesi şoke etti

İngiltere'nin Great Manchester bölgesinde yaşayan 12 yaşındaki Rhiley Morrison adlı çocuğun midesinden 54 adet mıknatıslı bilye çıktı. Morrison bilyeleri, midesindeki mıknatısların vücudunun dışındaki metalleri tutup tutmayacağını ölçmek için yuttuğunu söyledi.

Gencin midesinden çıkanlar doktorları, savunması ise herkesi şoke etti
Gencin midesinden çıkanlar doktorları, savunması ise herkesi şoke etti
GİRİŞ 08.02.2021 16:38 GÜNCELLEME 08.02.2021 16:44
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

İngiltere'nin Great Manchester bölgesinde yaşayan 12 yaşındaki Rhiley Morrison adlı çocuk midesindeki mıknatısların vücudunun dışındaki metalleri tutup tutmayacağını ölçmek tehlikeli bir deney gerçekleşti.

Morrison bu deneyin sonucunu görmek için 54 tane mıknatıslı bilyeyi yuttuğu, ardından fenalaşarak hastaneye kaldırıldığı ifade edildi.

4 SAATLİK OPERASYONLA ALINDI

Hastaneye kaldırılan Morrison'un röntgen sonucunu gören doktorlar şoke oldu. Röntgende Morrison'un midesinden yapışık şekilde 54 adet mıknatıslı bilye çıktı. Doktorların 4 saatlik operasyon sonucunda Morrison'un midesini yıkarak, mıknatıslı bilyeyi midesinden çıkardığı ifade edildi.

ÖLÜMCÜL HASTALIKLARA NEDEN OLABİLİRDİ

Morrison'un durumunun iyi olduğu belirtilirken, operasyonu yapan doktorlar "Hayati bir tehlikeyi atlattı. Mıknatıslı bilyelerin ağırlığı başka ölümcül hastalıklara da neden olabilirdi. Mucizevi bir şekilde hayatta olması son derece önemli bir durum" ifadelerine yer verdi.

KAYNAK: DHA
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Yasir gün 9 ay önce Şikayet Et
    Velev ki tuttu ne olacak.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Beşiktaş galibiyeti unuttu!
Engelli gencin hediyesi Erdoğan'ı duygulandırdı! Elinden öperek teşekkür etti