DSÖ’den ilginç açıklama: Araştırmalar tüm sorulara cevap bulamayacak

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhonam Ghebreyesus, Çin’in Wuhan kentinde Covid-19’un kökenini araştıran ekibin özet raporunun gelecek hafta yayınlayacağını belirterek, raporun korona virüse ilişkin her soruyu cevaplamayacağını söyledi. Bu açıklama birçok ülkede 'tuhaf' ve 'kafa karıştırıcı' olarak nitelendi.

DSÖ’den ilginç açıklama: Araştırmalar tüm sorulara cevap bulamayacak
DSÖ’den ilginç açıklama: Araştırmalar tüm sorulara cevap bulamayacak
GİRİŞ 13.02.2021 01:09 GÜNCELLEME 13.02.2021 01:10
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Başkanı Tedros Adhanom Ghebreyesus, korona virüs salgınına ilişkin bir basın toplantısı düzenledi. Ghebreyesus, Çin’in Wuhan kentinde Covid-19’un kökenini araştıran ekibin araştırmalarını tamamladığını ve hazırlanan özet raporun önümüzdeki hafta yayınlanacağını açıkladı. Ghebreyesus, "Uzman ekip, gelecek hafta yayınlanmasını umduğumuz özet rapor üzerinde çalışıyor, nihai raporun tamamı ise birkaç hafta sonra yayınlanacak" ifadelerini kullandı.

Wuhan’daki DSÖ ekibinin, Avustralya, Danimarka, Almanya, Japonya, Hollanda, Katar, Rusya Federasyonu, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri ve Vietnam'dan uzmanlardan oluştuğunu hatırlatan Ghebreyesus, "Uluslararası ekibin tüm üyelerine çalışmaları için teşekkür ederek başlamak istiyorum. Bu, çok zor koşullarda yapılan önemli bir bilimsel çalışma oldu" dedi.

Raporun, korona virüse ilişkin her soruyu cevaplamayacağını vurgulayan Ghebreyesus, "Rapor, bize virüsün kökenini anlamak için önemli bilgiler verecek" sözlerini kaydetti. Ghebreyesus ayrıca, özet rapor yayınlandığında basın toplantısı düzenleyeceğini duyurdu.

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
Vuhan koronavirüs
YAZDIR
YORUMLAR 10
 • Blackwaters48 9 ay önce Şikayet Et
  Küreselci Sağlık Çetesi DSÖ
  Cevapla
 • HAKİKAT BU 9 ay önce Şikayet Et
  Yalancı DSÖ, kimse sana inanmaz. Bu pandemide şunu anladık. Mantar gibi uzman türedi. Bilim kurululları, bilmeyenler kuruluymuş. Hükümet zenginleri her zaman ki gibi kayırıyor.
  Cevapla
 • Mahmutcuk 9 ay önce Şikayet Et
  Tercümesi: biz oraya çin'i aklamaya gittik, ama olmadı, kafa karışıklığı yaratıp çin'i kurtarmayı düşünüyoruz.
  Cevapla
 • Vatandaş 9 ay önce Şikayet Et
  Hepinizin canı cehenneme allahın laneti üzerinize olsun..
  Cevapla
 • Hsnej 9 ay önce Şikayet Et
  Sıfata bak
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Belgeler sızdı: WhatsApp mesajlarını FBI okuyor! Peki diğer uygulamalarda durum nasıl?
Bilim Kurulu'ndan Omicron açıklaması: Endişeliyiz (1 Aralık 2021 Günün Önemli Gelişmeleri)