Hollanda'da Hz. Muhammed'e hakaret edilmesinin suç sayılması için 124 bin 170 imza toplandı

Hollanda'da Müslümanların kurduğu NIDA Partisi, Hz. Muhammed'e hakaret edilmesinin suç sayılması ve cezalandırılması için toplanan 124 bin imzalı dilekçeyi, temsil eden bir panoyu Hollanda Parlamentosunun bulunduğu Binnenhof meydanındaki Şovalye salonunun kapısına astı.

Hollanda'da Hz. Muhammed'e hakaret edilmesinin suç sayılması için 124 bin 170 imza toplandı
Hollanda'da Hz. Muhammed'e hakaret edilmesinin suç sayılması için 124 bin 170 imza toplandı
GİRİŞ 13.02.2021 02:47 GÜNCELLEME 13.02.2021 02:51
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

NIDA Partisi milletvekili adayı Nurullah Gerdan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 50 kişi ile salavatlar getirerek dilekçeyi temsil eden pano ile birlikte 17 Mart genel seçimlerinden sonra gelecek yeni hükümete çağrı yapmak ve dikkat çekmek için Binnenhof meydanına yürüdüklerini söyledi. 

Gerdan, Hz. Muhammed'e karşı hakaret edilmesinin suç sayılması ve cezalandırılması için toplanan 124 bin 170 imzalı dilekçeyi temsil eden ve Müslümanlara nefrete ve İslamofobiye karşı yapılan açıklamanın bulunduğu panonun Hollanda Parlamentosunun bulunduğu Binnenhof meydanındaki Şovalye salonunun kapısına sembolik olarak asıldığını belirtti. 

Geçen yıl Fransa'da Charlie Hebdo dergisinin Hz. Muhammed'e hakaretinden sonra Temsilciler Meclisinde oturum düzenlenip yasa çıkarılması için imza topladıklarını söyleyen Gerdan, şunları kaydetti. 

"Genelde bir konu hakkında en az 40 bin imzalı dilekçe meclise sunulduğu zaman oturum düzenleniyor fakat biz yaklaşık 125 bin imza toplamamıza rağmen bu yapılmadı. Hatta dilekçe meclis tarafından kabul bile edilmedi. Dilekçeyi ifade özgürlüğüne aykırı olarak gören milletvekilleri ve bazı hükümet yetkilileri imza atanlar için 'teröristleri destekliyorsunuz' diye maalesef hakarette bulundu."

Gerdan, mevcut hükümetten artık bir şey beklemediklerini ifade ederek, "Yeni hükümete çağrı yapmak ve kamuoyunda dikkat çekmek için bugün bu eylemi yaptık. Siyasetçiler bu dilekçeye imza atanları görmezden geliyor ve hiçe sayıyorlar." dedi. 

17 Mart'ta ilk defa genel seçimlere katılacak olan NIDA partisinin Rotterdam, Lahey ve Almere kentlerinde toplam 4 belediye meclis üyesi bulunuyor.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
Hz Muhammed
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • hamza han 9 ay önce Şikayet Et
  rabbim yar ve yardimciniz olsun inşallah
  Cevapla
 • esas 9 ay önce Şikayet Et
  Özgür ve demokratik batının myanmardan farkı şu an katliam ve tecavüz yapmıyorlar. Ama yugoslavya dağıldığında sırbistan ne yaptı peki bu özgür ve demokratik batı o canilere yardım etmedi mi? Peki korumlarındaki müslümanları sırplara teslim etmedi mi bunlar... Ortalık karışmadan işlerini mallarını oradan güvenli gördükleri bir yere taşımaları lazım müslümanların ya da can mal namus mücadelesine hazır olun.
  Cevapla
 • Velid 9 ay önce Şikayet Et
  Değerlere sahip çıkmak, insanı değerli kılar.
  Cevapla
 • hakan 9 ay önce Şikayet Et
  Allah razı olsun, peygamberimize sahip çıkalım.
  Cevapla
 • Yaren 9 ay önce Şikayet Et
  En buyuk terorist ve teror savunucuları batili ulkelerdir muslumanlara ders vermeye calisanlar Afrikada somurdugunuz ulkelere dönün de bakin kimler teroristmis o kadar
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan'dan son uyarı! Çağrı yaptı
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çiftçi ve vatandaşa müjde!