İslam'a savaş açtı! Sisi'den kan donduran kararlar

Mısır'ın darbeci Cumhurbaşkanı Sisi, Kuran ayetlerini ve Peygamberimizin sünnetini eğitim müfredatından çıkarıyor. Milli Eğitim Bakanlığı, Arapça dil, tarih ve coğrafya derslerindeki dini metinleri çıkarma kararını onadı.

İslam'a savaş açtı! Sisi'den kan donduran kararlar
İslam'a savaş açtı! Sisi'den kan donduran kararlar
GİRİŞ 18.02.2021 15:03 GÜNCELLEME 18.02.2021 15:05
Bu Habere 317 Yorum Yapılmış

Mısır'daki darbeci Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi, İslam'a savaş açtı. Ülkede, Kuran ayetleri ve Peygamberimizin sünneti eğitim müfredatından çıkarılıyor.

Savunma ve Ulusal Güvenlik Komitesi üyesi Freddy Elbaiady'nin, aşırılık yanlısı eğitimciler tarafından yıkıcı fikirleri yaymak için kullanıldığını öne sürerek yaptığı "Arapça dil, tarih ve coğrafya kitaplarında yer alan dini metinlerin çıkarılması" teklifi kabul gördü. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Reda Hicazi, İslam, Hristiyanlık ve Yahudilik arasındaki ortak değerleri ve eğitimde hoşgörüyü sağlamak adına bakanlığın onayladığını duyurdu.

HEDEFİ İSLAM KİMLİĞİ

Yeni Şafak gazetesinde Hatice Saka imzasıyla "Sisi İslam'a savaş açtı" adlı başlıkla yayımlanan habere göre; Bakanlığın kararına politikacılar, akademisyenler ve aktivistler tepki gösterdi. Vakıflar Bakanlığı’nın eski müsteşarı Şeyh Selama Abdulgavi, şunları söyledi:

"Özü İslami kimliğe dayanan Mısır kimliğini değiştirmeye çalışıyor ve onun İslam'a karşı olduğu açıktır. Tüm medyasını El Ezher'e, şeyhine ve İslam dinine saldırmak için kullanıyor. Arap dilinden, tarihinden ve coğrafyasından Kuran ayetlerini çıkarmak fitneyi engellemez, aksine fitne çıkarır. Karar, Sisi'nin İslami kimliğini değiştirme kampanyasının bir parçasıdır."

DİNİ BİLMEYEN NESİLLER YETİŞECEK

Aktivistler ise, Sisi'nin karar ile Mısır halkının İslami kimliğini ortadan kaldırmaya çalıştığını belirtti. Kur'an-ı Kerim'in gramer, morfoloji, retorik ve Arap edebiyatının en güvenilir kaynağı olduğuna dikkat çeken aktivistler, kararın din hakkında hiçbir şey bilmeyen kuşakları ortaya çıkaracağını belirtti.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK GAZETESİ / HATİCE SAKA
YORUMLAR 317
 • Kutcebe 3 yıl önce Şikayet Et
  Mısır liderin hasını bulmuş.
  Cevapla
 • Tevfik 3 yıl önce Şikayet Et
  Yav arkadas sen kendi ulkene bak ilk once sonra millete laf at bırakın hikayelerle milleti uyutmalari
  Cevapla
 • Vatandaş 3 yıl önce Şikayet Et
  Gavurun hası bile yapmaz halkına bu kadar kötülüğü.. Sinsilen yok olsun sisi..
  Cevapla
 • Destur 3 yıl önce Şikayet Et
  sonunu hazırladı
  Cevapla
 • Halil 3 yıl önce Şikayet Et
  Onun gibi niceleri geldi hepsi başaramadan geberdi buda başaramayacak geberip gidecek bu dinin sahibi ALLAH C.C RABBİM bu dini idlamı kullarının eline bıraksaydı eğer çoktaaaaan bozulmuş olurdu binlerle hamdolsinki bu dinin sahibi ALLAH C.C kafirler istemesede nurunu tamamlayacak onun için ila cehennemi zumera. Cehennemin dibine kadar yolları var
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Emekli ikramiyesi Adalet Komisyonu'nda kabul edildi
CHP’den gizli pazarlık! Adaylar kesinleşince netleşti