John Kerry'den hayati uyarı: Dünyanın sadece 9 yılı kaldı

Dünya bir yandan koronavirüs salgınıyla boğuşurken bir yandan da iklim krizinin yol açtığı doğal felaketlerle savaşıyor. ABD İklim Özel Temsilcisi John Kerry korkutan bir uyarı yaparak "İklim değişikliğinin en kötü sonuçlarından kaçınmak için 9 yılımız var" dedi.

John Kerry'den hayati uyarı: Dünyanın sadece 9 yılı kaldı
John Kerry'den hayati uyarı: Dünyanın sadece 9 yılı kaldı
GİRİŞ 20.02.2021 10:39 GÜNCELLEME 20.02.2021 10:39
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

ABD İklim Özel Temsilcisi John Kerry, iklim değişikliğinin en kötü sonuçlarından kaçınılabilmesi için dünyanın sadece 9 yılı kaldığı uyarısında bulundu.

Kerry, Münih Güvenlik Konferansı'nda videokonferans ile yaptığı konuşmada, "Bilim adamları bize 3 yıl önce iklim krizinin en kötü sonuçlarından kaçınmak için 12 yılımız olduğunu söylemişti. 3 yıl geçti ve şimdi sadece 9 yılımız var" dedi.

ABD'nin Trump yönetiminin çekildiği Paris İklim Anlaşması'na resmi olarak bugün yeniden katılmasının ardından BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile de ortak bir açıklama yapan Kerry, iklim kriziyle mücadele için "agresif" önlemler gerektiğini söyledi.

YENİLENEBİLİR ENERJİYE GEÇİŞ 6 KAT HIZLANDIRILMALI

Ağaçlandırmanın 5 kat, yenilenebilir enerjiye geçişin 6 kat ve elektrikli araçlara geçişin 22 kat hızlandırılması gerektiğini belirten Kerry, Çin, Rusya, Hindistan ve Japonya dahil dünyanı en fazla kirleten 17 ülkeye karbon salınımı azaltmaya hız vermesi çağrısı yaptı.

YEŞİL EKONOMİ DAHA FAZLA İSTİHDAM YARATACAK

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ise yeşil ekonominin daha fazla istihdam yaratacağını ve bu durumdan en fazla genç nüfusun yarar sağlayacağını söyledi.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • 567 10 ay önce Şikayet Et
  alçaklar zaten dünyayı uzayda havada tehdit eden münafıklar sizsiz
  Cevapla
 • Türk Vatandaşı 10 ay önce Şikayet Et
  Bu gayrı küreci insan toplumuna biçtikleri ömür süresi mi aynı zamanda? Yani Alah'ın insanını yok etmek için az süreleri kaldı he mi? (Şeytan fazla mesaide)
  Cevapla
 • Hakkı An 10 ay önce Şikayet Et
  Vatandaş malum itikadımızca ALLAH kulunu sever ve zerre kadar zulm etemez. Başımıza gelenler bizim elimizin ürünüdür. Cüz-i İrademizle yaptığımız seçimlerin sonucu.. (Yunus, 10/44) Biz de İtikadımız gereği Doğaya/YAradılmışa karşı Değil, Yaradılmışı Yaradandan ötürü SEVEREK, doğayla birlikte TEMİZ sistemler ile simbiyotik ve ekolojik üretim ve tüketim yapmak zorundayız. Tabiatımız gereği.. (Micro plastikler GEN/DNA dizlimimize eklenemediği ortada)
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Muharrem İnce’den İYİ Parti ve CHP’ye rest! Babacan, Karamollaoğlu ve Davutoğlu tepkisi!
Son dakika: 16 Ocak koronavirüs tablosu açıklandı! Büyük düşüş!