Patenli polis birimini görenler şaşkınlıklarını gizleyemiyor

Pakistan'ın en büyük şehri ve en yüksek suç oranına sahip Karaçi'de, patenli polis birimi kuruldu.

GİRİŞ 24.02.2021 13:58 GÜNCELLEME 24.02.2021 14:46
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Pakistan'ın en büyük şehri Karaçi'de polis teşkilatı, kalabalık caddelerde hırsızlık ve tacizi engellemek için Glock tabancalarıyla donatılmış bir paten birimi kurdu.

Bir aylık yoğun paten eğitiminin ardından ekip, şehrin dar sokaklarında, yoğun kavşaklarında ve alışveriş merkezlerinde konuşlandırılacak.

20 kişiden oluşan pilot ekibin şefi Faruk Ali, "Sokaktaki suçları kontrol etmek için yenilikçi bir yaklaşım geliştirmemiz gerektiğini hissettik. Paten kullanan memurlar, 20 milyonluk şehirdeki motosiklet hırsızlarını daha kolay kovalayabilecek" dedi.

Birimde eğitim alan polis memurlarından Aneela Aslam, "Bu sadece başlangıç. Bu patenler bize gerçekten fayda sağlayacak. Ulaşmanın zor olduğu dar sokaklara çok hızlı bir şekilde ulaşabiliyoruz" ifadelerini kullandı.

Karaçi'de suç oranları oldukça yüksek. Patenli polisleri gören halk, durumdan oldukça memnun. Muhammed Azeem isimli bir vatandaş, "Onları sabahtan beri burada temiz üniformalar içinde görmek bize bir güvenlik duygusu veriyor" diye konuştu.

Bu görüntüler sosyal medyada alaycı bir tavırla karşılansa da patenli polisler dünyanın çeşitli şehirlerinde rüşdünü ispat etmiş durumda. Paris'te ve Londra'da 20 yıldır bu ekiplerden var ve suçluları da yakalama oranları çok yüksek.

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • memo 1 ay önce Şikayet Et
  avrupa özentisinden başka bir şey degil.paten kullanılacak yer düz zemin olması gerekir..ab ve abd de olur.yollar ve caddeler düz ve temiz olur.pakistanda olmaz.her gün ülkede bomba patlıyor.önce ülekenin güvenliğini sağlayın
  Cevapla
 • turkm 1 ay önce Şikayet Et
  patenle yakalayamazsin...
  Cevapla
 • Efe 1 ay önce Şikayet Et
  Bence süper bir fikir Türkiye de uygulanması lazım
  Cevapla
 • BalkanTürk 1 ay önce Şikayet Et
  suçlunun karşısında ayakta durmayı başarabilirse tabi
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Savunma sanayinde kritik görüşme: Rekor bekleniyor
İşte Türkiye’nin SİHA gücü! 5 tonluk dev için tarih belli oldu