Almanya'daki Müslümanlara "Oyunuzu kullanın" mesajı

Almanya Müslümanlar Merkez Konseyi Başkanı Aiman Mazyek, bu yıl Almanya'da süper seçim yılı olduğunu hatırlatarak ülkede gerçekleşecek seçimler için, Müslümanlara sandığa gitme ve oylarını kullanma çağrısında bulundu.

Almanya'daki Müslümanlara "Oyunuzu kullanın" mesajı
Almanya'daki Müslümanlara "Oyunuzu kullanın" mesajı
GİRİŞ 25.02.2021 09:51 GÜNCELLEME 25.02.2021 09:51
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Almanya Müslümanlar Merkez Konseyi Başkanı Aiman Mazyek, Almanya'da 26 Eylül'de yapılacak seçimlerle ilgili yazılı açıklama yaptı.

Mazyek, açıklamasında, Almanya'da bu yıl hem eyalet seçimleri hem de genel seçimler olacağını anımsatarak, yaklaşık 2 milyon civarındaki Müslüman seçmenin sandığa gitmesi gerektiğini kaydetti.

"ALMANYA'NIN PARÇAYISIZ"

Bu amaçla "Benim oyum önemlidir" adlı bir afiş kampanyası başlattıklarını kaydeden Mazyek, "Bizler Almanya'nın bir parçasıyız. Kampanya ile demokrasi ve temel özgürlükler tarafında olduğumuzu göstermek istiyoruz. Kullanılmayan her oy, Almanya'yı tehlikeli bir şekilde bölmeye çalışan aşırı sağcı ve popülistlere verilmiş olur" dedi.

Almanya'da Federal Meclis seçimleri 26 Eylül'de yapılacak. Ayrıca bu yıl içerisinde 6 farklı eyalette parlamento seçimleri gerçekleştirilecek.  

 

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Kudret 9 ay önce Şikayet Et
    Hani nerde seçilecek parti ? Valla ben şahsen PKK’lı teröristlere methiyeler düzen ve bunlarla kol kola gezen partilere oy moy vermem. Bir tane oy verilecek parti onu da Türkiye dostu parti diye kıskaca aldılar. Adamların yemediği ceza kalmadı. Kime oy verelim şimdi?
    Cevapla
DİĞER HABERLER
 Güney Afrika'dan ilginç 'Nu varyantı' açıklaması: Alkışlanmak yerine cezalandırıldık
Türkiye'de bir ilk: Orman köyü şehir değiştirecek