Ölüm döşeğindeki hemşirenin itirafı ülkeyi ayağa kaldırdı!

Zambiya'da ölüm döşeğinde olan emekli hemşire Elizabeth Bwalya, hastanede görev yaptığı süreçte zevk için 5 bine yakın bebeğin yerini değiştirdiğini itiraf etti. Çalıştığı dönemde doğum yapan anne ve bebeklerini uyaran hemşire, ''Herkesin ten rengi açık ama sizinki koyuysa, değiştirdiğim bebeklerden biri olabilirsiniz'' dedi.

Ölüm döşeğindeki hemşirenin itirafı ülkeyi ayağa kaldırdı!
Ölüm döşeğindeki hemşirenin itirafı ülkeyi ayağa kaldırdı!
GİRİŞ 28.02.2021 06:20 GÜNCELLEME 28.02.2021 06:53
Bu Habere 24 Yorum Yapılmış

Zambiya'da yaşayan emekli hemşire Elizabeth Bwalya Mwewa, yerel gazete Zambian Observer'a yaptığı açıklamada, 13 yıllık hemşirelik kariyeri boyunca hastanedeki binlerce yeni doğmuş bebeğin yerlerini değiştirdiğini söyledi. Ölüm döşeğinde yaptığı itirafta Başkent Lusaka'daki Üniversite Eğitim Hastanesi'nde (UTH) 1983-1995 arasında çalıştığını belirten eski hemşire şu ifadeleri kullandı:

''5 BİN BEBEĞİN YERİNİ DEĞİŞTİRDİM''

"Günahlarımı Tanrı'nın ve yaptıklarımdan etkilenen, bilhassa çalıştığım dönemde UTH'de doğum yapan herkesin huzurunda itiraf etmek istiyorum. Tanrı'yı buldum ve yeniden doğdum. Saklayacak hiçbir şeyim yok. UTH'nin doğum servisinde çalıştığım dönemde yaklaşık 5 bin bebeğin yerini değiştirdim."

''ÇOCUKLARINIZA İYİ BAKIN''

Independent Türkçe'nin haberine göre, "Çocuklarınıza iyice bakın" diyen ölüm döşeğindeki hemşire, şöyle devam etti:

"Örneğin, herkesin ten rengi açık ama sizinki koyuysa, değiştirdiğim bebeklerden biri olabilirsiniz. Üzgünüm. Birçok kadının biyolojik annesi olmadıkları çocukları emzirmesine neden oldum. Bunun için cehenneme gitmek istemiyorum. 1983-1995 yılları arasında UTH'de doğduysanız, anne ve babanız sizin biyolojik ebeveynleriniz olmayabilir.''

''BEBEKLERİ ZEVKİNE DEĞİŞTİRDİM''

Ölmeden önce yaşadığı pişmanlık nedeniyle itirafta bulunan hemşire görev yaptığı süre boyunca bebekleri değiştirmekten keyif aldığını da belirten hemşire, "Zevkine bebekleri değiştirme huyu edindim" ifadelerini kullandı.

Öte yandan Zambiya Genel Hemşirelik Konseyi'nin (GNC) açıklamasında "bu adla hastanede çalışan hiçbir hemşire ebe bulunmadığı" belirtildi. Açıklamaların asılsız olduğu ifade edilse de GNC olaya ilişkin soruşturmayı sürdürmeye devam edeceklerini belirtti.

YAZDIR
YORUMLAR 24
 • olay 1 ay önce Şikayet Et
  okuyunca kanim dondu bu nasil bir sey aman yarabbi
  Cevapla
 • Sınır 1 ay önce Şikayet Et
  O zamanda kim doğmuşsa dna testi yaptırmalıdırlar.ve bu dna testleri bir sistemde toplanarak kim kimin çocuğu olduğuda ortaya çıkar.
  Cevapla
 • Ne fark eder 1 ay önce Şikayet Et
  Muslan degilsen zaten yanacaksin. Eğer değilsen keşke söylemeseydin de kimsenin huzuru kacmasaydı. Bu sefer hem bu dünyada lanet edilen olacaksın hemde cehennemde yanan biri... iğrenç bi durum. Iyiki oyle biri değilim Allahım sana şükürler olsun
  Cevapla
 • Türk Vatandaşı 1 ay önce Şikayet Et
  Giderayak son kazığını da atmayı ihmal etmemiş namussuz kadın. Şimdi bütün ailelerle çocukları birbirine yan bakacak.
  Cevapla
 • Adil 1 ay önce Şikayet Et
  E şimdi bunlar büyüdü belkide kardeşleriyle evlendi, rezilliğe bak
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Eski Başbakan Yıldırım Akbulut'un cenaze töreninde dikkat çeken anlar
Yerli uçaksavar üretildi! Helikopter ve uçaklara da monte edilebilecek!