Çin izin verdi! Tek dozluk koronavirüs aşısı

Çin tek dozluk kullanıma sahip “Rekombinant” yeni tip koronavirüs aşısını yaygın kullanım için şartlı olarak onayladı.

Çin izin verdi! Tek dozluk koronavirüs aşısı
Çin izin verdi! Tek dozluk koronavirüs aşısı
GİRİŞ 28.02.2021 06:24 GÜNCELLEME 28.02.2021 06:24
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Xinhua'nın haberine göre, Çin Ulusal Tıbbi Ürünler İdaresi tarafından yapılan açıklamada, Rekombinant'ın Çin Askeri Tıp Enstitüsünde araştırmacı olan Chen Wei liderliğindeki bir araştırma ekibi tarafından geliştirilen Çin'in adenovirüs temelli ilk aşısı olduğu kaydedildi.

Rekombinant aşısının 18 yaşın üzerindekilere uygulanabildiği ve 2-8 santigrat derecelerde taşınıp saklanabildiği ifade edildi.

Çin basınında çıkan haberlere göre aşı, semptomatik vakaları önlemede yüzde 65,7 ve hastalığın şiddetini azaltmada yüzde 90,98 etkili.

Çin daha önce Sinovac tarafından üretilen CoronVac aşısına ilaveten özel şirket CanSino Biologics ve kamu şirketi Sinopharm'ın Kovid-19 aşılarını yaygın kullanım için şartlı onaylamıştı. Ad5-nCoV adlı aşıya da 2020 Haziran ayından bu yana, Çin Merkez Askeri Komisyonu bünyesindeki Sağlık Hizmetleri Bürosu tarafından orduda acil kullanım için onay verilmişti.

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Kırkdokuzelli 1 ay önce Şikayet Et
    Bu virüs bir laboratuvar virüsüdür çıkarıp dünyaya saldılar dünyada bir anda yaşam turizm ticaret ekonomi her şey değişti gelecekteki biyolojik silahların farklı versiyonunun adeta bir demesi gibi
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Çavuşoğlu'ndan önemli açıklamalar: Mısır için tarih verildi!
Köşeye sıkıştılar: F-35'lerde şoke eden gelişme