DSÖ ilk kez bu kadar umutlu! Koronanın bitiş tarihini açıkladı...

Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Başkanı Hans Kluge, "Salgının 2022'nin başında biteceğini tahmin ediyorum" dedi. Salgınla ilgili "ciddi endişelere" de değinen Kluge, çeşitli uyarılarda bulunmayı da ihmal etmedi.

DSÖ ilk kez bu kadar umutlu! Koronanın bitiş tarihini açıkladı...
DSÖ ilk kez bu kadar umutlu! Koronanın bitiş tarihini açıkladı...
GİRİŞ 06.03.2021 07:11 GÜNCELLEME 13.03.2021 14:17
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Alman Bild gazetesine konuşan Kluge, "Salgının 2022'nin başında biteceğini tahmin ediyorum Bu, virüsün ortadan kalkacağı anlamına gelmez" dedi. Kluge, "Ancak başka yıkıcı müdahaleler olmayacağını düşünüyorum" ifadelerini kullandı. DSÖ başkanının iyimserliğinin nedeni ise aşılar ve artan test kapasitesi.

Yerli aşı gün sayıyor! 17 farklı çalışma...

Yine de Kluge, korona mutasyonları konusunda uyardı. Bu mutasyonlar yüzde 50 daha hızlı yayılabiliyor ve ciddi hastalık süreçlerine neden olabiliyor.

Erkekleri öldürüyor, kadınları süründürüyor!

DİKKAT ÇEKEN AŞI AÇIKLAMASI

Kluge, “Bu, yavaş bir aşılama kampanyasına denk gelirse, ivmeyi kaybedeceğiz. Daha sonra virüs üstünlüğü yeniden kazanabilir. Şimdi Avrupa'daki insanların arkalarına yaslanıp rahatlama zamanı değil" dedi ve ekledi:

"Ciddi endişeler var: Bağışıklığın ne kadar süreceği belirsiz. Ayrıca aşı, diğer insanlara virüsün bulaşmamasını garanti altına almıyor."

AB Komisyonu, korona aşıları, Kovid hastalıkları ve negatif testleri kaydedecek olan "dijital yeşil pasaport" için yasa tasarısını 17 Mart'ta sunmak istiyor. Amaç, kısıtlamaları kaldırmanın ve Avrupa'da seyahat etmenin güvenli bir yolunu bulmak.

Devlet başkanları ve AB hükümeti, daha önce dijital aşı kaydı planlarını ilerletmeyi kabul etmişlerdi. Korona aşısı olan kişilerin, aşılarını sahteciliğe karşı korumalı bir şekilde Avrupa çapında kanıtlayabilmeleri için teknik gerekliliklerin üç ay içinde yerine getirilmesi gerekiyor.

YORUMLAR 11
 • emine.ak. 1 ay önce Şikayet Et
  Türkıye neden üye acaba neden çekılmiyor Dsö. den bu kadar güçlümü bu adamlar.?
  Cevapla
 • Şaşkın 1 ay önce Şikayet Et
  İlk sefer aklı başında bir açıklama olmuş. Tabi bütün dünyayı velveleye verdikten sonra. Kimsenin virüsten korkmasına gerek yok. Siz asıl, akıl zavallısı dinsizlerden korkun. Her canlı ölümü tadacaktır. Ölüm şekli (eceli müsemma) ise; Allah'ın takdiridir.
  Cevapla
 • Boş beleş 1 ay önce Şikayet Et
  DSÖ 'nün açılımı neydi ? Dunya sahtekarlar örgütü
  Cevapla
 • Ekrem 1 ay önce Şikayet Et
  Dünya aşağılık terör örgütü vürüsün ta kendisidir. Kendileri çıkardı bitiş tarihinide verdiler. Allah şerlerinden insanlığı korusun
  Cevapla
 • Boliç 1 ay önce Şikayet Et
  Aşının koruyuculuğu yoksa neden insanlara dayatiyorsunuz?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Çavuşoğlu'ndan Yunan Bakan hakkında yeni açıklama
Dünya Hava Kuvvetleri raporuna göre havada en güçlü ülkeler!