Papa, Musul'da terör örgütü DEAŞ kurbanları için ayin düzenledi

Katoliklerin dini lideri Papa Franciscus, Irak ziyaretine Musul kentinde devam ederken, terör örgütü DEAŞ kurbanları için ayin düzenledi.

Papa, Musul'da terör örgütü DEAŞ kurbanları için ayin düzenledi
Papa, Musul'da terör örgütü DEAŞ kurbanları için ayin düzenledi
GİRİŞ 08.03.2021 00:54 GÜNCELLEME 08.03.2021 00:54
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Irak temaslarının üçüncü gününde Erbil'den sonra Musul'a gelen Papa, terör örgütü DEAŞ tarafından 2014'te yıkılan el Tahira Kilisesi'nde terör saldırılarında hayatını kaybedenler için dua okudu.

Düşmanlık ve savaşın kurbanı olan herkes için dua ettiklerini kaydeden Papa, "Medeniyetin beşiği olan ülkenin maruz kaldığı fırtına, Hristiyan ve Müslümanların ibadet yerlerinin yıkılmasına yol açtı. İnsanlar yerinden edilip öldürüldü. Bugün biliyoruz ki; barış savaştan daha güçlüdür." diye konuştu.

"(Allah) O'nun adına savaş ilan etmek yanlıştır. Eğer Allah, Aşk Allah'ı ise kardeşlerimizden nefret etmemiz doğru değildir." diyen Papa, Hristiyanların Irak'tan ve Ortadoğu'dan göçünün sadece ilgili bireylere ve topluluklara değil, aynı zamanda geride bıraktıkları topluma da hesaplanamaz bir zarar verdiğini söyledi.

Papa Franciscus, Musul'daki programın ardından Hristiyan nüfusun çoğunlukta bulunduğu Karakuş bölgesini ziyaret edecek. 

Musul'dan sonra Erbil'e dönecek Papa, Franso Hariri Stadyumu'nda da ayin gerçekleştirecek.

Akşam saatlerinde Bağdat'a geçecek Papa, burada bir gece kaldıktan sonra sabah erken saatlerde havalimanında yapılacak veda töreninin ardından Roma'ya dönecek.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 2
  • Laz 2 yıl önce Şikayet Et
    Puşt papa deaşı siz kurdunuz yalan tiyatro yapma
    Cevapla
  • Ylmz 2 yıl önce Şikayet Et
    Sevgili papa buraya ölmek öldürülüş ve öldürenleri belgelemek ilerde kullanmak olum üzerinden ortaokulda husumet yarası deprestirmek için kendi unvanı ve basin araciligiyla görsellik portresi çıkarıyor. Yeminle kimsede akil yok deli la bunlar. Papa zaten dama taşı. Unvani ağırlığı olsa ne.allah için bırakın artık dram daleveresini yetmezmi rusvay olduğumuz sevgili dört kitaptaki allah inancı cagiris ortak yönleri olanlar.kendinize gelin bunun sonu çok kötü
    Cevapla
DİĞER HABERLER
ABD'den son dakika Türkiye açıklaması: Türkiye oldukça aktif
İsrailli Siyonistten kara savaşı itirafı: Ödediğimiz bedel çok endişe verici