Washington'da kritik karar! 2 ay daha uzatıldı

ABD Savunma Bakanlığı, ABD başkenti Washington'da görevli 2,300 Ulusal Muhafızın görev süresini 23 Mayıs'a kadar uzattı.

Washington'da kritik karar! 2 ay daha uzatıldı
Washington'da kritik karar! 2 ay daha uzatıldı
GİRİŞ 10.03.2021 06:13 GÜNCELLEME 10.03.2021 06:13

6 Ocak'ta Kongre baskının yaşandığı ABD'de Kongre binası ve çevresinde tehditlerin devam ettiğine ilişkin istihbaratların alınması üzerine güvenlik önlemleri yüksek seviyede tutuluyor.

KONGRE POLİSİ: "ULUSAL MUHAFIZLARIN GÖREV SÜRESİ UZATILSIN"

Associated Press'in (AP) güvenilir kaynaklara dayandırdığı haberine göre, Kongre Polis Departmanı, Ulusal Muhafızlar Komutanlığından, Kongreyi korumak için görev sürelerini 60 gün daha uzatmalarını talep etti.

"AŞIRI SAĞCILARIN TEHDİTLERİ SÜRÜYOR"

Kongre ve çevresinde yönelik aşırı sağcı grupların "tehditlerinin" hala devam ettiğinin altını çizen kaynaklar, polisin tedbiri elden bırakmaması gerektiğini aktardı.

ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Demokrat Elissa Slotkin, bu konudaki talebin son 36 saatte yapıldığını ve Ulusal Muhafızlar için tüm eyaletlerden gönüllüler arandığını belirtti.

Temsilciler Meclisi Başkanı Demokrat Nancy Pelosi de düzenlediği günlük basın toplantısında, "İhtiyacımız olduğu müddetçe, Ulusal Muhafızları burada tutmalıyız." yorumunu yaptı.

PANTAGON, TALEBİ KABUL ETTİ

ABD Savunma Bakanlığı'nın ABD Kongre binası dahil Washington'da görevli 2,300 Ulusal Muhafızın görev süresini 23 Mayıs'a kadar uzattığı açıklandı.

5 BİNDEN FAZLA ASKER GÖREV YAPIYOR

Washington DC'de şu anda görev süresi 12 Mart'ta dolacak 5 binden fazla Ulusal Muhafız görev yapıyor.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Bakan Karaismailoğlu Kanal İstanbul'un maliyetini açıkladı
Son dakika haberi: 10-11-12 Mayıs'ta uzaktan eğitime ara verilecek