Pakistan, iklim değişikliği için 1 saatlik karanlığa gömüldü

Pakistan’da Başbakanlık ve meclis binalarının da aralarında bulunduğu kurumlarda ışıklar, iklim krizine dikkat çekmek için bu akşam 1 saatliğine kapatıldı.

Pakistan, iklim değişikliği için 1 saatlik karanlığa gömüldü
Pakistan, iklim değişikliği için 1 saatlik karanlığa gömüldü
GİRİŞ 27.03.2021 21:48 GÜNCELLEME 27.03.2021 21:48

Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) tarafından 2007'den bu yana iklim krizine dikkat çekmek için dünya genelinde düzenlenen Dünya Saati (Earth Hour) etkinliği kapsamında Pakistan 1 saatlik karanlığa gömüldü. Başbakanlık ve meclis binalarının da aralarında bulunduğu kurumlarda ışıklar, Pakistan Başbakanı Imran Han’ın talimatı ile 1 saatliğine kapatıldı. Başbakanlık binasındaki tüm gereksiz ışıkların 20:30-21:30 saatleri arasında kapatıldığı, binanın bazı bölümlerinde ise ışıkların güvenlik nedeniyle açık bırakıldığı belirtildi. Pakistan Başbakanı Han konuya ilişkin mesajında, çevre koşullarının iyileştirilmesinin hükümetin en büyük önceliği olduğunu söyledi.

Dünya Doğayı Koruma Vakfı’nın (WWF) 2007 yılında başlattığı Dünya Saati etkinliği ile iklim değişikliği ve çevrenin korunması konularına dikkat çekilmesi amaçlanıyor. Söz konusu küresel etkinlik, dünya genelinde milyonlarca insanın katılımıyla her yıl 27 Mart’ta gerçekleştiriliyor.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son Dakika... MSB acı haberi duyurdu: Irak ve Suriye'de şehit!
Beşiktaş'ta Sergen Yalçın dönemi sona erdi!