Seyahatlerin ne zaman başlayacağı açıklandı

Çinli uzmanlar, uluslararası seyahatlerin dünya genelinde başlayacağı tarihi açıkladı. 2022 yılında seyahatlerin tamamıyla başlayabileceği açıklandı.

Seyahatlerin ne zaman başlayacağı açıklandı
Seyahatlerin ne zaman başlayacağı açıklandı
GİRİŞ 08.04.2021 16:04 GÜNCELLEME 08.04.2021 16:04

Dünyanın ikinci büyük ekonomisi olan Çin 1,4 milyarlık nüfusunun yüzde 40 kadarını haziran ayına kadar aşılamayı hedefliyor. Şu anda aşılanmış nüfusun toplam nüfusa oranı yüzde 10 düzeyinde.

Nüfusun yüzde 70 ila 80 kadarı aşılandığında yabancı ziyaretçiler karantina ve filyasyon gibi zorunluluklar esnekleştirilerek veya kaldırılarak Çin'e belirli kısıtlamalar dahilinde gelebilecekler.

SEYAHATLER 2022 YILINDA BAŞLAYABİLİR

South China Morning Post’un haberine göre, ülkenin tanınmış bulaşıcı hastalıklar uzmanlarından Zhang Wenhong Çin televizyonu CCTV'ye verdiği demeçte “uluslararası yolculukların gelecek ilkbahardan yani takribi olarak 2022 yılından itibaren başlamasının mümkün olabileceğini” açıkladı.

Çin’deki aşılama faaliyetinin hızı dikkate alındığında, Çin’in gelecek ilkbaharda bağışıklık sınırına ulaşacağı düşünülüyor. Bu eşiğin aşıldığı andan itibaren yolculuklar konusunda diğer ülkelerle müzakereye başlanabilir.  

AÇILMA KONUSU DEĞERLENDİRİLECEK

Öte yandan Zhang, toplum bağışıklığı sınırına daha yakın olan ülkelerin bu alanda Çin'den daha çabuk davranarak sınır ötesi seyahatleri başlatabileceklerini; bunun için örneğin karşılıklı aşı pasaportu yöntemi kullanıp ikili olarak da yolculuk organizasyonlarına girişebileceklerini belirtti.

Zhang’a göre Çin de, diğer ülkeler açılıp açılmama konusunu değerlendirecek.

KAYNAK: CRI
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Netflix'te skandal Türkiye haritası: Ermenistan'ın toprağı olarak gösterdiler
Alibeyköy'de İETT otobüsü tramvay ile çarpıştı