AB'den Türkiye açıklaması: Sağlık sistemine büyük övgü

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, "Türkiye'nin çok etkileyici bir sağlık sistemi var." dedi.

AB'den Türkiye açıklaması: Sağlık sistemine büyük övgü
AB'den Türkiye açıklaması: Sağlık sistemine büyük övgü
GİRİŞ 11.04.2021 00:51 GÜNCELLEME 11.04.2021 01:31
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Türkiye Foto Muhabirleri Derneğince (TFMD) düzenlenen "Yılın Basın Fotoğrafları 2021" özel jürisi olan Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, Antalya'da bir otelde düzenlenen değerlendirme toplantısı sonrası gazetecilerle bir araya geldi.

Yarışmada etkileyici fotoğraflar ve görsellerin bulunduğunu dile getiren Meyer-Landrut, toplantıda ilginç ve verimli tartışmalara şahit olduğunu aktardı. Meyer-Landrut, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecine ilişkin de değerlendirmelerde bulunarak, Türkiye'deki sağlık sisteminin güçlü olduğunu vurguladı.

''TÜRKİYE'NİN ÇOK ETKİLEYİCİ BİR SAĞLIK SİSTEMİ VAR''

Salgına karşı Türkiye'de Avrupa'ya benzer bir durumun söz konusu olduğuna dikkati çeken Meyer-Landrut, "Maalesef enfeksiyon sayıları artmakta ancak Türkiye bu konuda etkin önlemler alıyor. Türkiye'nin çok etkileyici bir sağlık sistemi var. Ancak aşının rolü her şeyden önemli. Aşı programları devreye girip herkes aşılandıkça bunun etkisinin ne olacağını göreceğiz." diye konuştu.

Aşının etkinliğinin de önemli olduğunu belirten Meyer-Landrut, aşının hastalığa karşı bireyi koruyup korumadığının, virüsün yayılma hızını azaltıp azaltmadığının bilimsel çalışmalarla kanıtlanması gerektiğini vurguladı.

Aşılama yaygınlaştığı takdirde seyahat kısıtlamalarının da kalkabileceğini dile getiren Meyer-Landrut, şunları kaydetti:

"Aşı kampanyaları ve diğer önlemler sayesinde seyahat etmek daha güvenli hale gelecektir. Ancak henüz bunu söyleyebilmek için 2 ay içerisinde çıkacak olan verilere bakmamız gerekecek. Tabi ki farklı ülkelerde uygulanan aşı kampanyalarının ne kadar etkin olduğu da sanırım yakın zamanda ortaya çıkacak. Aşı kampanyalarının etkisini göstereceği konusunda da umutlu olmalıyız."

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • osmanoğlu2023 4 hafta önce Şikayet Et
    avrupanın kendini hep dev aynasında gördüğünün en son örneği! sanki diğer milletlerin beyni yokda ancak bunlar sorgulayabilirmiş gibi bir durum var ortada!
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Günün gazete manşetleri
Binlerce Filistinli Kadir Gecesi‘nde teravih namazı için Mescid-i Aksa'ya akın etti