AB'den Türkiye'ye övgü: Çok etkileyici bir sağlık sistemi var!

Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, Türkiye'nin çok etkileyici bir sağlık sistemi olduğunu söyledi.

AB'den Türkiye'ye övgü: Çok etkileyici bir sağlık sistemi var!
AB'den Türkiye'ye övgü: Çok etkileyici bir sağlık sistemi var!
GİRİŞ 11.04.2021 06:50 GÜNCELLEME 11.04.2021 06:57
Bu Habere 35 Yorum Yapılmış

Türkiye Foto Muhabirleri Derneğince (TFMD) düzenlenen "Yılın Basın Fotoğrafları 2021" özel jürisi olan Meyer-Landrut, Antalya'da bir otelde düzenlenen değerlendirme toplantısı sonrası gazetecilerle bir araya geldi.

Yarışmada etkileyici fotoğraflar ve görsellerin bulunduğunu dile getiren Meyer-Landrut, toplantıda ilginç ve verimli tartışmalara şahit olduğunu aktardı.

Meyer-Landrut, yeni tip koronavirüs (Covid-19) sürecine ilişkin de değerlendirmelerde bulunarak, Türkiye'deki sağlık sisteminin güçlü olduğunu vurguladı.

"TÜRKİYE ETKİN ÖNLEMLER ALIYOR"

Salgına karşı Türkiye'de Avrupa'ya benzer bir durumun söz konusu olduğuna dikkati çeken Meyer-Landrut, "Maalesef enfeksiyon sayıları artmakta ancak Türkiye bu konuda etkin önlemler alıyor. Türkiye'nin çok etkileyici bir sağlık sistemi var. Ancak aşının rolü her şeyden önemli. Aşı programları devreye girip herkes aşılandıkça bunun etkisinin ne olacağını göreceğiz." diye konuştu.

Aşının etkinliğinin de önemli olduğunu belirten Meyer-Landrut, aşının hastalığa karşı bireyi koruyup korumadığının, virüsün yayılma hızını azaltıp azaltmadığının bilimsel çalışmalarla kanıtlanması gerektiğini vurguladı.

Aşılama yaygınlaştığı takdirde seyahat kısıtlamalarının da kalkabileceğini dile getiren Meyer-Landrut, şunları kaydetti:

"Aşı kampanyaları ve diğer önlemler sayesinde seyahat etmek daha güvenli hale gelecektir. Ancak henüz bunu söyleyebilmek için 2 ay içerisinde çıkacak olan verilere bakmamız gerekecek. Tabi ki farklı ülkelerde uygulanan aşı kampanyalarının ne kadar etkin olduğu da sanırım yakın zamanda ortaya çıkacak. Aşı kampanyalarının etkisini göstereceği konusunda da umutlu olmalıyız."

YORUMLAR 35
 • bilo 3 hafta önce Şikayet Et
  bakıyorumda chdpkkiyi ciler üzülüyor yine. allah ıslah etsin sizi
  Cevapla
 • Capla hama 3 hafta önce Şikayet Et
  Etkileyici den ne kastettiği önemli..bunu anlamayacak en az 50 milyon insan var Türkiye de
  Cevapla
 • Bozok 3 hafta önce Şikayet Et
  Boş konuşanlar konuştuklarınızın yüzde biri kadar iş yapsanız ülke ihya olur yiyonuz içiyonuz boş boş konuşuyonuz
  Cevapla
 • Capla hama 3 hafta önce Şikayet Et
  Kâfir ne diyorsa tersini anlayın...
  Cevapla
 • Gölge 3 hafta önce Şikayet Et
  Bunlar iyi diyorsa, muhakkak bir bit yeniği vardır
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan ve AK Parti'nin oy oranı kaç? Canlı yayında son anketi açıkladı
Rusya'dan Kızıl Meydan'da gövde gösterisi! Dünyaya gözdağı...