İstihbarat raporları açıklandı: Kuzey Kore, balistik füze denizaltısının montajını bitirdi

ABD ve Güney Kore istihbarat servisleri, Kuzey Kore'nin 3 bin tonluk balistik füze denizaltısının montajını tamamladığından şüphelenildiğini açıkladı.

İstihbarat raporları açıklandı: Kuzey Kore, balistik füze denizaltısının montajını bitirdi
İstihbarat raporları açıklandı: Kuzey Kore, balistik füze denizaltısının montajını bitirdi
GİRİŞ 11.04.2021 23:29 GÜNCELLEME 11.04.2021 23:30
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

Dünyanın en dışa kapalı ülkesinin en tartışmalı lideri Kim Jong-un, neredeyse günaşırı gündeme gelmeye devam ediyor. 

Ülkesi koronavirüs salgınında ekonomik anlamda zor günler geçiren Kim Jong-un bir yandan görkemli askeri geçit törenleri düzenleyip düşmanlarına gözdağı verirken bir yandan da yaşanan krizleri ortaya koyarak herkesi şaşırtmıştı.

3 BİN TONLUK BALİSTİK FÜZE DENİZALTISININ MONTAJINI BİTİRDİ

Ülkenin lideri Kim Jong-un'un oldukça önem verdiği askeri proje için flaş bir açıklama yapıldı. ABD ve Güney Kore istihbarat servisleri, Kuzey Kore'nin 3 bin tonluk balistik füze denizaltısının montajını tamamladığından şüphelenildiğini açıkladı.

ABD ve Güney Kore istihbarat servisleri, Kuzey Kore'nin 3 bin tonluk balistik füze denizaltısının montajını tamamladığından şüphelenildiğini duyurdu. Dev denizaltının suya indirilmek için doğru zamanı beklendiği ifade edildi.

"ABD’YE BASKIYI EN ÜST DÜZEYE ÇIKARMAK İÇİN BEKLENİYOR"

Güney Kore medyasına konuşan yetkililer, "Hem Güney Kore hem de ABD istihbarat yetkilileri, Kuzey Kore'nin Temmuz 2019'da ortaya çıkarılan 3 bin tonluk denizaltının yapımını çoktan bitirdiği değerlendirmesini yaptı. Yetkililer, Kuzey Kore'nin ABD'ye karşı baskıyı en üst düzeye çıkarmak da dahil olmak üzere, denizaltının stratejik bir etki yaratması için doğru zamanlamayı gözden geçirdiğini değerlendiriyor" ifadelerini kullandı.

Kuzey Kore, geçtiğimiz haftalarda Biden yönetimi dönemindeki ilk füze denemesini yaparak tepkileri üzerine çekmişti. ABD ve Japonya yaptığı açıklamalarda, Kuzey Kore'nin Japon Denizi'ne iki adet balistik füze fırlattığını doğrulamıştı.

YAZDIR
YORUMLAR 16
 • Yusuf.ir 5 ay önce Şikayet Et
  Bu füzelerle ne yapacak ne manaya gelir ki bu bir alçaklık bence .
  Cevapla
 • Emre19 5 ay önce Şikayet Et
  Kuzey Kore on milyonluk bir ülke fazla dusmanida yok, füzelerle ne işi olur. Suna Cin desek yanlış olmaz, Amerka bu bölgelerde varlığını devam ettirmek korku yaymak için, bu kuzeykore kozunu kullanıyor.
  Cevapla
 • vatandaş 5 ay önce Şikayet Et
  iranla yatıp iranla kalkıyorsun iranın neyi kalmış sıkıyorsa bunu engelle
  Cevapla
 • takoz 5 ay önce Şikayet Et
  fasa fiso kim yong nereden yapmış bu denizaltıyı ambargo altındaki ülke ileri teknoloji ürünü denizaltı yapıyormuş bizde yedik. dünyaya karşı tiyatro oynuyorlar. insanları bu korku üzerinden yönetiyorlar. kim yong fasa fisodur. silahı milahı da yok. amerikanın tiyatroları. diğer tiyatro da ukrayna üzerinde devam ediyor. yerseniz tabii.
  Cevapla
 • ibo wien 5 ay önce Şikayet Et
  sen öyle sann
  Cevapla
 • Cihat 5 ay önce Şikayet Et
  Iraktada nükleer füze var demiştiniz. Hani nerede
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fenerbahçe kritik Hatay deplasmanından 3 puanla döndü!
Prof. Dr. Murat Akova'dan Turkovac açıklaması: Sinovac kadar etkili olacak