Wilders haddini iyice aştı! Türkiye'den peş peşe tepkiler

Geert Wilders'in sosyal medyada Ramazan ayı için paylaştığı ırkçı söylemlere karşı Türkiye'den peş peşe tepkiler geldi.

Wilders haddini iyice aştı! Türkiye'den peş peşe tepkiler
Wilders haddini iyice aştı! Türkiye'den peş peşe tepkiler
GİRİŞ 13.04.2021 23:02 GÜNCELLEME 14.04.2021 10:02
Bu Habere 188 Yorum Yapılmış

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İslam ve Türkiye düşmanlığı ile tanınan Hollandalı siyasetçi Geert Wilders'in sosyal medyada Ramazan ayı için paylaştığı ırkçı söylemlere karşı, 'Bu faşist, Ramazan'a saldırırken aslında insanlığa saldırıyor. İnsanlığa düşman olanların yeni perdesi İslam'a düşmanlık.' ifadelerini kullanarak tepki gösterdi."AVRUPA'NIN FAŞİST ZİHNİYETLİ SÖZDE POLİTİKACISI"

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal da Wilders'in çirkin saldırısına tepki gösterdi.

Ünal, "İslam düşmanı ve faşist Greet Wilders gerçek yüzünü göstermekten asla vazgeçmiyor. Avrupa'nın faşist zihniyetli sözde politikacısı İslamafobi üzerinden prim yapmaya çalışıyor. Anlamanız gereken bir şey var; Bize hakaret ettiğinizde asla görmemezlikten gelmeyeceğiz. Bize ait olan her değerimizi sonuna kadar savunacağız" ifadelerine yer verdi.

ERBAŞ'TAN WİLDERS'IN IRKÇI PAYLAŞIMINA TEPKİ

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Wilders'ın paylaşımına ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Barış dini İslam'ı ve rahmet ayı Ramazan-ı Şerif'i hedef alan Hollandalı ırkçı bir siyasetçinin söylemlerinin asla kabul edilemeyeceğini" belirtti.

Erbaş, şunları kaydetti:

"İslam düşmanlığını körükleyen, toplumsal barışı hedef alan ırkçı zihniyete karşı uluslararası toplumu bilinçli bir mücadeleye davet ediyorum. Avrupa'da yükselen İslam düşmanlığına ve bu tür sistematik provokasyonlara karşı Müslümanlar olarak aklı selim ile hareket ederek, İslam'ın hayat veren ilkelerini ve ramazan ayının rahmetini yaşamaya ve yaşatmaya devam edeceğiz."

TUZLA BELEDİYE BAŞKANI ŞADİ YAZICI: ÖYLE ZAVALLISIN Kİ...

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı ırkı siyasetçiye tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Yazıcı, ''Dikkate alınmaması gereken bir meczup. Tahrik taktiğiyle sabırları sınayan bir piyon. Öylesine zavallısın ki, senin için de dua edeceğiz.'' dedi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun da İngilizce yaptığı paylaşımında şunları söyledi:

"Bir faşist dışında kim 2 milyar mensubu olan barış dini İslam'a saldırmaya cesaret edebilir? Geert Wilders İslam'ın kınadığı aşırılık, ırkçılık ve şiddetin temsil ediyor. Kalpsiz Geert Wilders ırkçı faşist ve ekstremisttir. İslam bunların tümünü mahkum eder. Irkçılığı durdurun!"

 

YAZDIR
YORUMLAR 188
 • Abdullah 5 ay önce Şikayet Et
  Tambirşeytan domuz
  Cevapla
 • Ali 5 ay önce Şikayet Et
  Bu adamı dikkate almamak lazım yok hümündedir
  Cevapla
 • Köpek Diye 5 ay önce Şikayet Et
  Wilders diye bir köpek türü mü var? Kimden klonlamışlar bunu?
  Cevapla
 • Grçk 5 ay önce Şikayet Et
  Kafir kafirliğini yapacak tabiii...
  Cevapla
 • Nezahat/ Almanya 5 ay önce Şikayet Et
  Kâfir den ne beklersin. Ebu Leheb gibi yanasın ebedi yurdun cehenneminde inşallah. Allah laiğini versin. Rabbim versin cezasını. Onun adaletinden kaçılmaz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Beşiktaş'ın kabusu bitmiyor! Kırık ve korona şoku
Erdoğan neden “Gidiş hayra alamet değil” dedi…