Bakan Çavuşoğlu'ndan Rusya'nın uçuş sınırlamasına açıklama!

Rusya'nın Türkiye ile uçuşları sınırlamasına yönelik açıklama yapan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Kararın arkasında siyasi bir gerekçe görmüyorum" dedi.

Bakan Çavuşoğlu'ndan Rusya'nın uçuş sınırlamasına açıklama!
Bakan Çavuşoğlu'ndan Rusya'nın uçuş sınırlamasına açıklama!
GİRİŞ 14.04.2021 09:34 GÜNCELLEME 14.04.2021 10:52
Bu Habere 51 Yorum Yapılmış

Son dakika haberine göre Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya'nın Türkiye ile uçuşları sınırlamasına yönelik açıklama yaptı.

UÇUŞLARIN BAŞLAMASI KONUSUNDA ÇALIŞIYORUZ

Kararın olumsuz etkileri olacağını söyleyen Çavuşoğlu, "Uçuşların başlaması konusunda çalışıyoruz" dedi.

Çavuşoğlu, "Kararın arkasında siyasi bir gerekçe görmüyorum" ifadelerini de kullandı.

MISIR İLE YENİ DÖNEM

Bakan Çavuşoğlu Mısır ile ilişkilerde yeni bir döneme girildiğini ifade etti. Yeni dönemde kurulacak ilişkilere de dikkat çeken Dışişleri Bakanı "Mısırla ziyaretler neden olmasın karşılıklı ziyaretler de görüşmeler de olur" dedi.

Mısır'a Büyükelçi atanıp atanmayacağına ilişkin soruyu Çavuşoğlu şöyle yanıtladı:

"Şu anda konuşmadık. Bakan yardımcıları ve diplomatlar düzeyinde bir toplantı olacak. Orada gündeme gelir, henüz daha tarih belli olmadı. Daha sonra ise bizler de bir araya gelir. Orada konuşulur bunların detayları."

YAZDIR
YORUMLAR 51
 • HIDIR BUDUR 4 hafta önce Şikayet Et
  Mısır Doğu Akdenizde emperyalizm tarafından kendine az pay verilmesini gördü. İsrail ve BAE'in Mısır'ın altını oyacak şekilde Süveyş kanalına alternatif bir kanal inşa çalışmalaını gördü.. Kendine dostça yaklaşan Türkiye'nin değerini anladı...
  Cevapla
 • HIDIR BUDUR 4 hafta önce Şikayet Et
  2011’den itibaren Arap Baharı başladı. 2012’de Fransa Libya lideri Kaddafi’ye saldırdı. 2013’de Mısır’da askeri darbeyle SİSİ işbaşına geçti. ama her yerde bombaların patlaması boşuna değildi, 2015-16’da “Türk Baharı” gerçekleştirmek istediler, FETÖ darbe girişimi oldu. Doğu Akdeniz çevresindeki ülkeler dizayn ediliyordu. ABD’den gelen telefonla “SİSİ ALEL ACELE YUNANİSTANLA ANLAŞMA İMZALADI”..
  Cevapla
 • Murat 4 hafta önce Şikayet Et
  Arkadaşlar ülkeler kin tutmaz. Bakıyorum yok sisi yok rabia . Elbette unutmamak gerekir. Lakin sisiye düşman kalarak mısırlı kardelerimizi kaybetmek olmaz. Gerekirse onunla da ilişki kurup hem siyasi hem ekonomi hemde mısır halkına yakınlık kurabiliriz
  Cevapla
 • Salih Vatandaş 4 hafta önce Şikayet Et
  Hayin sisi.
  Cevapla
 • Hello65 4 hafta önce Şikayet Et
  Yahu arkadaş bize ne sisi den. Biz ticaretimize bakalım. O mısırın iç işleri. Olayları fazla icsellestiriyoruz
  Cevapla
 • vatandaş 4 hafta önce Şikayet Et
  Mısır halkı darbeye karşı sesini çıkarmadı darbeye sesiz kaldı bi süre sonra sis bastırdı direnselerdi bizim gibi 15 temmuzda nasıl kazandık izin vermedik mecbur mısırla ilişkileri düzelteceğiz yoksa yunanistana kayıyor israile rumlara o yüzden akılla hareket ediliyor mısır halkı sisiye razı olmuşken bizim yapabileceğimiz bişey yok
  Cevapla
 • Kry 4 hafta önce Şikayet Et
  Onlarda direndiler ve bastırdılar darbeyi.. ama 3 gün sonraki darbeyi hesaplayamadılar.. biz eve girmedik, oyüzden sonraki darbelere cesaret edemediler..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Demir Kubbe yere çakıldı!
Cumhurbaşkanlığı paylaştı! Tüyleri diken diken eden video