Biden ve Merkel kritik Ukrayna görüşmesi!

ABD Başkanı Biden ile Almanya Başbakanı Merkel, yaptıkları telefon görüşmesinde, Ukrayna'nın doğusundaki gerilimi ele aldı.

Biden ve Merkel kritik Ukrayna görüşmesi!
Biden ve Merkel kritik Ukrayna görüşmesi!
GİRİŞ 15.04.2021 06:32 GÜNCELLEME 15.04.2021 06:32

Beyaz Saray'dan yapılan yazılı açıklamada, ABD Başkanı Joe Biden ve Almanya Başbakanı Angela Merkel'in bugün bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiği bildirildi.

Görüşmede iki liderin 'transatlantik ilişkilere güçlü taahhüdünün' altını çizdiği aktarılan açıklamada, Biden ve Merkel'in, Kovid-19 ile mücadele, küresel sağlık güvenliğinin güçlendirilmesi, iklim değişikliğiyle mücadele gibi ortak öncelik alanlarında yakından çalışmaya devam etme konusunda mutabık kaldığı aktırıldı.

Açıklamada, "İki lider, Rusya'nın Ukrayna sınırı ve işgal altındaki Kıram'daki askeri yığınağı konusunda endişelerini dile getirdi ve Ukrayna'nın egemenliği ve toprak bütünlüğüne desteklerini bir kez daha dile getirdi" denildi.

Biden'ın, Merkel'e Afganistan'da NATO Kararlı Destek Misyonu'na Almanya'nın yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ettiği belirtilen açıklamada, iki liderin 'Afganistan'a barış getirilmesi' konusundaki çabalara destek konusunda mutabık kaldığı kaydedildi.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İngiliz uçakları Gazze'ye girdi! Hamas'tan İngiltere'ye açık uyarı ve çağrı
Batı medyasının hayran kaldığı proje! Türkiye yaptı, dikkatler üzerine toplandı