Son dakika haberi: İsrail'den Türkiye itirafı! 'Bölgenin en güçlüsü'

İsrail’deki Haifa Üniversitesi’ne bağlı Maritime Policy Strategy (Denizcilik Politikası Stratejisi), Türk donanmasının bölgenin en güçlüsü olduğunu açıkladı.

GİRİŞ 15.04.2021 06:39 GÜNCELLEME 15.04.2021 09:11
Bu Habere 26 Yorum Yapılmış

İsrail’de yer alan Haifa Üniversitesi bünyesinde hizmet veren Maritime Policy Strategy isimli oluşum, Türkiye’nin donanma gücünün bölgedeki en güçlü donanma haline geldiğini yazdı.

Rum yönetiminin Kıbrıs adasının etrafındaki doğal zenginlikleri işletmek maksadıyla Türkiye’nin hukuki ve meşru haklarını hiçe saymasının ardından Ankara, komşu ülkeler ile Münhasır Ekonomik Bölge (MEB) anlaşmaları yapmaya yöneldi.

Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki hamleleri karşısında eli oldukça zayıflayan Rum Kesimi ve Yunanistan, Ankara’nın anlaşma imzaladığı ülkeleri, "Anlaşmalardan vazgeçin" diyerek caydırmaya çalıştı.

Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de gerçekleştirdiği sondaj çalışmalarını çeşitli askeri tacizlerle durdurmayı amaçlayan Yunan yönetimi, Türk ordusunun bölgedeki varlığını hissettirmesiyle geri adım atmak zorunda kalmıştı.

Türkiye’nin özellikle SİHA teknolojisinde yakaladığı başarılar dünya gündemini meşgul ederken, bir övgüde Türk donanmasına geldi.

"BÖLGEDEKİ EN GÜÇLÜ DONANMA TÜRK DONANMASI"

İsrail’de yer alan Haifa Üniversitesi’ne bağlı Maritime Policy Strategy (Denizcilik Politikası Stratejisi), Türk donanmasının bölgedeki en güçlü donanma haline geldiğini açıkladı. Yapılan açıklamada, "Ankara, bölgesel bir gücü karakterize eden ve uzun vadeli operasyonlar gerçekleştirebilecek bir donanma inşa etti." ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR 26
 • osmanlı 3 yıl önce Şikayet Et
  İçimizdeki vatan hainleri ve münafıklar olmasaydı Türkiye ekonomik olarak bir Almanya seviyesine gelmiş ve geçmişti. İNŞAALLAH önümüzdeki süreçte RABBİM in yardımı ile daha güzel göreceğiz. RABBİM YAR ve yardımcımız olsun.
  Cevapla
 • The 3 yıl önce Şikayet Et
  Mübarek Ramazan ayındayız. Güzellik hoşgörü ve feyzlenme ayındayız. Bakıyorum da yorumlara ne gavurlukları kaldı ne itlikleri ne de başka şeyler. Asıl bu hakaret dili bizi ayrıştırır arkadaşlar. Bu topraklar anadolu toprakları tarihin en kadim toprağı. Elbet bu topraklar üzerine hesaplar yapılacak. Birliğimiz baki oldukça Rabbimin izniyle hesapları hep boş olacaktır. Ama önceliğimiz birlik ve beraberliğimizdir.
  Cevapla
 • Vatandaş 3 yıl önce Şikayet Et
  israili ve ajanlarini bu ulkeden kovduktan sonra savunma sanayiinde ilerledik.
  Cevapla
 • Orhan0708 3 yıl önce Şikayet Et
  Sahi sondaj çalışmaları ne aşamada? Devam ediyor mu? Etmiyor mu? Herkesin bulduğu şeyi biz hala bulamadık mı? Bilen var mı?
  Cevapla
 • Salih 3 yıl önce Şikayet Et
  Karadenizde bulduk burdada buluruz hain merak etme
  Cevapla
 • Almanya 3 yıl önce Şikayet Et
  Dışımızdaki Lee rol yapıyor.. içimizdeki Hainlerle dışardaki in bir farkı yok.. Bunlar iyi oynar.. cahil olmayın.. Biri yüzüne güler diğeri arkadan vurur.. Herhalde ikiside Dost veya Düşman görünecek değil..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Katliama sessiz kalmadılar! İşte Filistin’e destek veren ünlüler...
Galatasaray'a piyango vurdu! 125 milyon euro...