ABD, Erdoğan'ın uyarısını dinlemedi: Amerikan ordusuna sızmaya başladılar

Sabah gazetesi yazarları Mahmut Övür ve Mehmet Barlas, ABD ordusuna sızmaya başlayan FETÖ'cüleri kaleme aldı.

ABD, Erdoğan'ın uyarısını dinlemedi: Amerikan ordusuna sızmaya başladılar
ABD, Erdoğan'ın uyarısını dinlemedi: Amerikan ordusuna sızmaya başladılar
GİRİŞ 16.04.2021 16:44 GÜNCELLEME 16.04.2021 16:44
Bu Habere 41 Yorum Yapılmış

Firari FETÖ'cü İhsan Yılmaz, örgütün üst düzey bir yöneticisini kaynak gösterdiği bir YouTube mülakatında, "Amerika'da askeriyeye adam sokma ünitesi kurmuşlar" diyerek, FETÖ'nün ABD ordusuna sızmaya başladığını itiraf etmişti.

İtiraf etti: FETÖ, ABD Ordusuna sızma girişimi başlattı

Sabah gazetesi yazarları Mahmut Övür ve Mehmet Barlas da bugünkü köşelerinden bu konuyu kaleme aldı.

Mahmut Övür, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ısrarla dillendirdiği "Bu örgüt yarın sizin de başınıza bela olacak" uyarısını hatırlatırken, Mehmet Barlas ise, "Bakalım derin Amerika, FETÖ'cü askerler ve subaylar karşısında ne yapacak?" dedi.

İşte Mahmut Övür'ün yazısının tamamı;

"Bir süredir FETÖ şebekesinin çöküşünü izliyoruz. Çöküşün en önemli işareti ise hiç kuşkusuz örgüt içinde yaşanan yolsuzluklar ve iktidar kavgaları. Hakkını teslim edelim, bu konuda FETÖ iltisaklı gazeteci Ahmet Dönmez'in yazıları etkili oldu. Bu köşeye de taşıdığımız ABD'deki "Atlanta Dosyası" başlıklı 25 milyon dolarlık yolsuzlukla başlayan iç çatlak, yine Dönmez'in "15 Temmuz'da ne oldu?" sorgulamasıyla derin bir kırılmaya dönüştü. Ve iş öyle bir noktaya geldi ki, tartışılmaz ve dokunulmaz FETÖ elebaşı Gülen bile artık sorgulanır oldu.

Yolsuzlukla başlayan suçlamalar, siyasi sorgulamalara dönüşünce geçmiş bir bir ortaya döküldü ve çözülme başladı. Bugün dünyanın dört bir yanına kaçan onlarca FETÖ'cü, ya birbirlerini suçluyor ya da "elini yıkayıp temizlenmeye" çalışıyor.

FETÖ network'ündeki bu kirli kavganın ayrıntılarına daha sonra devam edeceğim ama önce son günlerde yeniden gündeme gelen, "FETÖ, ABD ordusuna sızıyor" haberine geçelim. Bu haber aslında yeni değil, 15 Temmuz darbe girişiminden tam üç ay önce ABD'deki The Hill isimli bir haber sitesinde yayınlanmıştı. Haberin altında, Türkiye'nin ABD'de FETÖ'ye karşı avukatlığını yapan Robert Amsterdam imzası vardı. Darbe girişimi sonrası Sabah'ta da yer alan haberde Avukat Amsterdam, ABD'de devlet denetiminin olmadığı "Charter School" aracılığıyla Gülen cemaatinin orduya sızdığını iddia ediyordu.

Adamların pervasızlığına bakar mısınız? Bırakın Kırgızistan veya Bosna Hersek gibi ülkeleri, adamlar kendilerini besleyen ve bir "casusluk şebekesi" olarak önlerini açan "patron"larının ordusuna bile göz dikmişler. Bu noktada ister istemez Başkan Erdoğan'ın ısrarla dillendirdiği o uyarı akla geliyor:

"Bu örgüt yarın sizin de başınıza bela olacak."

Dönelim Avukat Amsterdam'ın yazısına... Amsterdam o yazısında Amerikalılara şöyle sesleniyordu:

"Bu fikir size saçma ya da komplo teorisi gibi gelebilir, ama bu gerçek ve mevcut durumda da gerçekleşiyor." Evet, tam 6 yıl sonra Amsterdam'ın iddiasını FETÖ'cüler, daha doğrusu FETÖ içinde yer alıp da şimdi "ellerini temizlemeye" çalışanlar da kabul ediyor. O isimlerden biri de FETÖ'nün görünen yüzlerinden İhsan Yılmaz. Yılmaz, bu gerçeği Amsterdam'ın yazısından öğrendiğinde yetkili birine sormuş ve şu cevabı almış:

FETÖ'nün hususi hizmetlileri

"Sorduğum isim bana dedi ki, 'Bizzat gittim cemaat yönetimine bunu sordum. Onlar da bana, 'Bu üniteyi lağvediyoruz' dediler'. Bu cevabı duyunca şoke oldum. Adamlar Türkiye'de orduya adam sokmaya 'Hususi Hizmet' diyorlardı, aynısını ABD ordusu için kurmuşlar. Şimdi Amerika'dakilerin de başını yakacaklar. O an kesin olarak bu adamlarla işim olmaz diye düşündüm."

Hâlâ 15 Temmuz gibi kanlı darbe girişimine bile "kontrollü darbe" demeye devam eden Yılmaz, nedense FETÖ'nün ABD ordusuna sızmasına şaşırıyor ve öfkeleniyor:

"Adamlar ABD'de de kod isim kullanmışlar. Türkiye'de Adil Öksüz ne yapmışsa onu yapmışlar."

FETÖ'cülerin bu ifşaatının herhalde hukuki ve siyasi bir karşılığı olacak. ABD makamları bir soruşturma açar mı bilmiyorum, ama Türkiye, kendi avukatının yıllar önce ortaya koyduğu bir gerçeği, şimdi FETÖ mensuplarının doğrulamasını bir fırsata çevirmeli ve en azından kamuoyu oluşturmalı."

Mehmet Barlas'ın yazısının tamamı;

"New York mahreçli bir Anadolu Ajansı haberi, günümü aydınlattı... Buna göre "Today's Zaman" yazarlarından İhsan Yılmaz, bir internet sitesine verdiği röportajda, FETÖ'nün Türkiye'deki alışkanlıklarından vazgeçmediğini, Amerikan ordusuna da sözleşmeli okullar (charter school) üzerinden adam soktuklarını söylemiş. Türkiye'den firar ettikten sonra Avustralya'nın Deakin Üniversitesi'nde akademik hayatına devam eden Yılmaz, ABD ordusuna sızmaya yönelik "hususi hizmet" yapılanması iddiasını 2019'da ABD'den gelen üst düzey bir örgüt yöneticisinin doğruladığını anlatmış.

FETÖ'nün yaptıkları

CIA tarafından desteklenip fonlanan FETÖ'nün Amerika Birleşik Devletleri'ndeki bu faaliyeti, bir nevi ilahi adaletin yansıması değil midir? Türkiye'de yargıya, polise ve orduya sızdırdıkları adamlarıyla bu ülkenin siyasi istikrarının canına okudu bunlar. Darbe girişimleri olan 15 Temmuz 2016'da, FETÖ'nün müritleri olan askerler, kendi halkına bomba yağdırdılar. Demek ki şimdi sıra Amerikan ordusunda ve bu ülkenin istikrarında. Biden yönetiminde Rusya'ya karşı Ukrayna'yı ve NATO'yu kışkırtan derin Amerika, bakalım FETÖ'cü askerler ve subaylar karşısında ne yapacak?

'Orduya adam sokuyorlar'

İhsan Yılmaz, bir canlı yayında şöyle konuşmuş:

"Charter school üzerinden Amerikan ordusuna adam sokuyorlar. Türkiye'de bu işi yapmaya alışmışlar, Amerika'ya gitmişler orada da bu işi devam ettiriyorlar. Sivil birisi 20 yıldır Amerika'da ama bakıyorsunuz, Türkiye'de Adil Öksüz ne iş yaptıysa onu yapmış. Hatta Amerika'ya gittikten sonra bile Adil Öksüz gibi eski talebeleri üzerinden o işleri yapmaya devam etmiş."

Bu bilgi doğrulanmış

FETÖ'nün ABD ordusuna, 30'a yakın eyalette işlettiği sözleşmeli okullar üzerinden adam yerleştirme çabalarını ilk defa örgütün ABD'deki illegal yapılanmasını araştıran Amsterdam Hukuk Bürosu'nun raporunda okuduğunu belirten Yılmaz, ismini vermediği örgüt yetkilisinin bu bilgiyi doğrulayan sözlerini duyunca şok geçirdiğini ve örgütle tamamen bağlarını koparma kararı aldığını söylemiş."

KAYNAK: SABAH GAZETESİ
YORUMLAR 41
 • H.Ömeroğlu 1 yıl önce Şikayet Et
  "Sızıntı" onların temel görev alanıdır.
  Cevapla
 • bay e 1 yıl önce Şikayet Et
  seninde anayasa mahkemene sızmışlar napcaz şimdi .bidon demeden ben diyim
  Cevapla
 • Vatansever 1 yıl önce Şikayet Et
  Hepsi aynı kaptan yiyorlar ve aynı projenin adamları. Merak etmeyin it iti ısırmaz
  Cevapla
 • Oysun gozunuzu 1 yıl önce Şikayet Et
  Ey biden ve perosi bunlar yakinda sizede darbe yapar ne demisler besle .... oysun gozunuzu
  Cevapla
 • Malatyalı 1 yıl önce Şikayet Et
  Fötüyü CHP yi icad eden Abd dir
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Almanya'da eyaletler birbirine girdi: Sizlere parayı biz veriyoruz!
Akaryakıtta indirim kapıda! Petrol çok sert düştü