Tarihin en eski fotoğrafları Londra'da satışta

William Henry Fox Talbot’un, yaklaşık 200 fotoğraftan oluşan koleksiyonu, Sotheby’s müzayede evinin düzenlediği açık artırmada satışa sunulacak.

Tarihin en eski fotoğrafları Londra'da satışta
Tarihin en eski fotoğrafları Londra'da satışta
GİRİŞ 22.04.2021 15:44 GÜNCELLEME 22.04.2021 15:46
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Fotoğrafçılık tarihinin öncüsü olarak bilinen William Henry Fox Talbot’un, yaklaşık 200 fotoğraftan oluşan koleksiyonu, Sotheby’s müzayede evinin düzenlediği açık artırmada satışa sunulacak. Koleksiyonun değeri 2 milyon doların üzerinde.

2 MİLYON DOLARA ULAŞTI

Konuyla ilgili açıklamada bulunan müzayede yetkilileri, tarihin en eski fotoğraflarından oluşan koleksiyonun ön görülen değerinin 2 milyon dolara ulaştığını söyledi.

Fotoğraflar, İngiltere’nin 1840 yıllarındaki mimarisini ve günlük yaşamını tasvir ediyor.

ARKADAŞLARININ PORTRE

İngiliz bilim insanı ve aynı zamanda mucit olan Talbot, kamera teknolojisini denerken aile üyelerinin ve arkadaşlarının da çeşitli portrelerini fotoğrafladı.

Talbot "Tuzlu kağıt" fotoğraf tekniğini 1830’ların başında gittiği bir tatil sırasında keşfetti. Sonrasında ise bu tekniğini geliştirip sıradan bir yazı kağıdını ışığa duyarlı bir yüzey haline getirdi.

Talbot’un tekniği günümüz fotoğraf teknolojisinin altyapısını oluşturuyor.  

 

KAYNAK: AA
ETİKETLER
ingiltere
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • ayhan 4 ay önce Şikayet Et
    Fotoğraflar TUZLU TEKNİK yöntemi ile çekilmiş, müzayede delisi olan biri vardı şimdi elinde tuzlukla gidip bu kağıtlara da para verip almasın.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Bahçeli'den açıklama: Milletimiz bıkmış usanmıştır! Be hey utanmazlar...
Penceresi yok! Mezar gibi odaya 900 TL istiyorlar