Bayraktar TB2'yi Google'da en çok aratan ülke açıklandı

Son dönemde adından çokça söz ettiren ve dünya basınında manşetlerden düşmeyen Türkiye'nin SİHA'sı Bayraktar TB2'yi, Google'da en çok Ermenistan halkı arattı.

GİRİŞ 01.05.2021 17:28 GÜNCELLEME 03.05.2021 13:38
Bu Habere 45 Yorum Yapılmış

Türkiye'nin İHA'ları son dönemde tüm dünya tarafından dikkatle takip ediliyor. Özellikle Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ zaferine önemli katkı sunan Türk SİHA'sı Bayraktar TB2, her geçen gün daha çok merak ediliyor.

Google verilerine göre son 1 yılda Bayraktar TB2 ile ilgili en fazla arama Ermenistan'dan yapıldı. Ermenistan'ı Azerbaycan ve Türkiye izliyor. Yunanistan da Bayraktar TB2'yi Google'da en çok arayan ülkeler arasında.

Türkiye'nin yeni SİHA'sı Aksungur, Yunanistan'ı korkuttu

SAVAŞ DÖNEMİNDE ARAMA SIKLIĞI ARTTI

Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki çatışmaların başladığı 27 Eylül 2020 tarihinde, Bayraktar TB2 ile ilgili aramalarda büyük artış yaşandı. Çatışmaların şiddetlendiği 4-10 Ekim arasında internette Bayraktar TB2 araması zirveye çıktı.

TB2'Yİ EN ÇOK ARATAN ÜLKELERİN SIRALAMASI

"Ermenistan, Azerbaycan, Bosna Hersek, Türkiye, Özbekistan, Güney Kıbrıs, Bangladeş, Litvanya, Yunanistan, Slovakya, Letonya, Sırbistan, Rusya, İsviçre, Gürcistan, Hırvatistan, Ukrayna, Fas, Kazakistan, Almanya, Belarus."

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 45
 • Hakan 1 yıl önce Şikayet Et
  Ruslar Mail.ru arama motorunu kullanıyor. Ruslar; Ermenistan ve Azerbaycan'dan sonra en çok aramayı yapmıştır bence. Bu veriler Google arama verilerine göre yapılmış..
  Cevapla
 • Ottoman 1 yıl önce Şikayet Et
  Rusların daha fazla arstmasini beklerdim
  Cevapla
 • Türkiye 1 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye sanayi sistemini internet Google koymasın kopilerler
  Cevapla
 • Zeki 1 yıl önce Şikayet Et
  Biz bize yeteriz elhamdülillah Yeter ki içimiz dekibu hayinler olmasa Rabb'im devletimizi korusun
  Cevapla
 • Nuri 1 yıl önce Şikayet Et
  Ye zaık ki içerideki muhalefetin yunanistan ermenistan kadar bu ülkenin ihası sihası onların ilgisini çekmiyor erdoğan düşmanlığı ülke düşmanlığına çoktan dönmüştür
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Girit'e uçak gemisini yanaştıran ABD'den skandal paylaşım!
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı kuruluyoruz!