40 ton ölü balık sahile vurdu! Salgın uyarısı yapıldı

Lübnan'da Karun Baraj Göleti kıyısına vuran tonlarca ölü balığın çevre sakinlerinin sağlığı açısından felakete yol açabileceği uyarısında bulunuldu.

GİRİŞ 03.05.2021 02:10 GÜNCELLEME 03.05.2021 02:19
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Ülkenin doğusundaki Beka bölgesi sınırlarında yer alan gölette yaklaşık iki haftadır henüz belirlenemeyen nedenle telef olan balıklar kıyıya vuruyor.

ÇEVRE SAKiNLERiNiN SAĞLIĞI AÇISINDAN FELAKETE YOL AÇABİLİR

Ülkenin resmi haber ajansı NNA'da yer alan haberde, Litani Nehri Ulusal Birimi'nce, Karun Baraj Göleti kıyısına vuran ölü balıkların çevre sakinlerinin sağlığı açısından felakete yol açabileceği uyarısında bulunuldu ve bakanlıkların yanı sıra belediye ile ilgili hayır kuruluşları harekete geçmeye çağrıldı.

Lübnan'da tonlarca balık baraj göletinde telef oldu

40 TONDAN FAZLA ÖLÜ BALIK

Litani Nehri Ulusal Birimi ekipleri ve onlara eşlik eden gönüllülerin 40 tondan fazla ölü balığı toplamayı başardığı belirtilerek, Çevre Bakanlığının direktifleri doğrultusunda söz konusu çalışmalara devam edildiği bildirildi.

BULAŞICI HASTALIK UYARISI

Balıkların kıyıya vurduğu bölgelerde sineklerin ortaya çıktığına işaret edilen haberde, sineklerin hastalıkların taşıyıcısı olabileceği uyarısında bulunuldu.

Bu arada gölet kıyısındaki yaklaşık 5 kilometrelik alana yayılan ölü balıkların temizlenmesi için çalışmalara askeri birlikler de katıldı.

Ekonomik krizle boğuşan Lübnan'da birkaç günden beri ülkenin en büyük akarsularından Litani Nehri yatağındaki Karun Barajı'nda telef olan onlarca ton ölü balık, çevrede kötü kokuların yayılmasına yol açmıştı.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 5
 • Kenan 1 yıl önce Şikayet Et
  Denizlerimizi, barajlarımızı, topraklarımızı koruma altına almalıyız, eskisinden çok daha değer vermeliyiz. Geleceğimiz bunlarda. Teknolojiye bu kadar bağımlılık hiç hayra alamet değil. Bizi bunlara bağımlı hale getirenler yarın interneti de kestiklerinde ekonomi çöker.
  Cevapla
 • Hans 1 yıl önce Şikayet Et
  Kovid olmuşlar kovid onlarada çabuk aşı bulun.
  Cevapla
 • Murat 1 yıl önce Şikayet Et
  Ülkemizdede oluyor ben sahidim
  Cevapla
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Yazık...
  Cevapla
 • Burhan Alp 1 yıl önce Şikayet Et
  İsrailin işi.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Credit Suisse ve Deutsche Bank'ta büyük kriz iddiası: Papa bile parasını çekti
Hurda, kağıt ve ahşap alım fiyatlarına yüzde 40 zam geldi!