Belçika'da polisten gençlere sert müdahale

Brüksel'de bir parkta Kovid-19 önlemlerine karşı gelerek parti düzenlemek isteyen yüzlerce genç, polisin çok sert müdahalesiyle dağıtıldı.

GİRİŞ 03.05.2021 09:25 GÜNCELLEME 03.05.2021 10:48
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Daha önce 1 Nisan'da "şaka" olarak duyurulan ancak binlerce gencin bir parkta buluşmasına neden olan "La Boum" adlı müzik festivali ve partinin ikincisinin 1 Mayıs'ta yine aynı yerde düzenleneceği haberleri üzerine Brüksel polisi geniş güvenlik önlemleri aldı.

Sosyal medya üzerinden yapılan duyurulara karşılık polis, Kovid-19 salgın önlemlerini gerekçe göstererek gençlerin parkta buluşmaması için çağrı yaptı.

Buna rağmen "özgürlük" sloganları atan yüzlerce genç, parkta bir araya geldi. Polisin çağrısına rağmen parktan ayrılmayan gençlere göz yaşartıcı gaz ve tazyikli suyla müdahale edildi. Bazı gruplar, polise havai fişek ve şişe atarak karşılık verdi.

Gençleri parktan çıkarmak için atlı ve motosikletliler dahil yüzlerce polis, çok sayıda toplumsal olaylara müdahale aracı, helikopterler ve insansız hava araçları kullanıldı. Olaylar sırasında bazı göstericiler yaralandı, çok sayıda genç de gözaltına alındı.

1 Nisan'da aynı yerde "şakayla başlayan" ancak gerçeğe dönüşen "La Boum" partisine de polis müdahale etmiş, çıkan olaylarda çok sayıda gösterici ve polis yaralanmıştı.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • hik met 8 ay önce Şikayet Et
    dezenfektan sıksın polis.
    Cevapla
  • kahrol chpkk 8 ay önce Şikayet Et
    kahrolun beter olun insallah kafirler...
    Cevapla
DİĞER HABERLER
5G yarın devreye giriyor! Uyarı geldi: Dünyada büyük bir kaos yaşanabilir
İlk müşterisi belli oldu! Roketsan’dan Bangladeş’e TEBER İhracatı