Türk heyeti Mısır'da! İlk görüşme başladı

Türkiye ile Mısır arasındaki görüşme başladı. Dışişlerine bağlı heyeti, Kahire'de Mısırlı mevkidaşlarıkarşılarken, görüşmeler sürüyor.

GİRİŞ 05.05.2021 17:16 GÜNCELLEME 05.05.2021 17:40
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Türkiye ve Mısır dışişleri bakanlıkları heyeti arasındaki siyasi istişarelerin Mısır'ın başkenti Kahire'de başladığı bildirildi.

Mısır Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ahmet Hafız, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Kahire'deki Dışişleri Bakanlığı konutunda başlayan siyasi görüşmelere Mısır Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Hamdi Sanad Loza ile Türkiye Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sedat Önal’ın başkanlık ettiğini belirtti.

Mısır Dışişleri Bakanlığından dün gece yapılan açıklamada, "İstikşafi görüşmeler iki ülke arasındaki ilişkilerin ikili düzeyde ve bölgesel bağlamda normalleşmesine yol açabilecek gerekli adımlar üzerinde odaklanacaktır." ifadelerine yer verilmişti. 

Mısır Dışişleri Bakanlığı da Kahire'ye giden Türk heyeti ile Mısır tarafı arasındaki görüşmelerin başladığını sosyal medya hesapları üzerinden duyurdu.

BAKAN ÇAVUŞOĞLU DUYURMUŞTU

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 15 Nisan'da katıldığı canlı yayında, Türkiye ve Mısır arasında, önce istihbaratlar arasında açılan kanalın, dışişleri bakanlıkları aracılığıyla devam etmesi konusunda mutabık olunduğunu ifade etmişti.

Siyaset ve diplomaside bazen kırgınlıklar olabileceğini ancak ortak niyet konulduktan sonra ilişkilerin daha kolay ilerleyeceğini vurgulayan Çavuşoğlu, "Mısır Türkiye'den bir heyeti davet etti. Mayıs başında bir heyet Mısır'a gidecek." açıklamasında bulunmuştu.

Çavuşoğlu, heyetin, bakan yardımcıları düzeyinde olacağını, daha sonra kendisinin Mısırlı mevkidaşıyla görüşebileceğini belirtmişti.​​​​​​​

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 6
 • Bahtiyar oldum 5 ay önce Şikayet Et
  Chp yapılacaklar listesine bir çizik daha atsın. Bu iş CHP de bayağı gaz yapacak, hazımsızlık başlayacak. Çatlayın ulen
  Cevapla
 • Türk oğlu turk 5 ay önce Şikayet Et
  Geç kalınmış bir hamleydi menfaatimiz için ne yapılması gerekiyorsa acilen yapmamız lazım gerekiyorsa esadlada görüşmemiz lazim
  Cevapla
 • Net 5 ay önce Şikayet Et
  Bu iş bizim aleyhimize sonuçlanmamalı ama aleyhimize olacak gibi gözüküyor. Çünkü Mısır efendilerinin sözünden çıkmaz çıkarsa darbeciye bile darbe yaparlar
  Cevapla
 • Hakikat 5 ay önce Şikayet Et
  Chp li yorumcular şimdi başlar ne işimiz var Mısır'da diye yıllarca aramız niye bozuk naraları atıyorlardı
  Cevapla
 • Laz 5 ay önce Şikayet Et
  Israil,mısır,esadla konuşmalıyız.yunanin,rumun,ermeninin ekmeğine yağ surmemeliyiz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yarar, Kılıçdaroğlu'na suikast planının detayını anlattı
Kimlik kartlarında yeni dönem! Vatandaşa kolaylık sağlayacak!