İsrail'den geri adım! Uluslararası baskılar sonuç verdi

Son Dakika Haberi: Terör devleti İsrail işgal altında tuttuğu Doğu Kudüs'ün Şeyh Cerrah Mahallesi'ndeki bazı Filistinli aileleri tahliye etme planını erteledi.

İsrail'den geri adım! Uluslararası baskılar sonuç verdi
İsrail'den geri adım! Uluslararası baskılar sonuç verdi
GİRİŞ 09.05.2021 21:51 GÜNCELLEME 09.05.2021 22:31
Bu Habere 95 Yorum Yapılmış

İngiliz Financial Times'ta yer alan habere göre İsrail, uluslararası baskılara boyun eğerek Doğu Kudüs'te yaşayan bazı Filistinli aileleri evlerinden çıkartma planını erteledi.

Habere göre ABD İsrail'den Şeyh Cerrah Mahallesi'nde yaşayan Filistinlilere saygıyla davranılmasını, tahliye ve ev yıkımlarının durdurulmasını talep etti.

Netanyahu'dan Kudüs'teki gerginliği artıracak açıklama

Her bir karede vahşet var: İşte İsrail zulmünün fotoğrafları

KUDÜS'TE YAŞANAN İSRAİL ŞİDDETİ

İşgal altındaki Doğu Kudüs'te, önce ramazan ayı başında Şam Kapısı'ndaki oturma alanlarının barikatlarla kapatılması, daha sonra Şeyh Cerrah Mahallesi'ndeki bazı Filistinli ailelerin zorla evlerinden çıkarılması kararı ve son olarak da İsrail polisinin 7 Mayıs'ta Mescid-i Aksa'da yatsı namazı sırasında cemaate plastik mermi ve ses bombalarıyla saldırması nedeniyle tansiyon giderek arttı.

İsrail polisi Mescid-i Aksa'yı talan etti

İsrail polisi, 7 Mayıs'ta Mescid-i Aksa'da 205, dün akşam da başta Şam Kapısı olmak üzere Doğu Kudüs'ün farklı bölgelerinde 90 kişiyi yaralamıştı.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price yaptığı açıklamada, "Çoğu, nesillerdir orada yaşayan Kudüs'ün Şeyh Cerrah ve Silvan mahallelerindeki Filistinli ailelerin evlerinden çıkarılması durumu nedeniyle de derin şekilde endişeliyiz. Yetkililere, Şeyh Cerrah mahallesi sakinlerine şefkat ve saygı ile davranma, bu karmaşık tarihi davaları kendi bütünlüğü içinde ele alma ve gerçek insanların hayatını nasıl etkilediğini değerlendirme çağrısı yapıyoruz." ifadelerini kullanmıştı.

AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell'in ofisinden yapılan açıklamada da "Şeyh Cerrah'ta ve Doğu Kudüs'ün diğer bölgelerinde Filistinli ailelerin evlerinden çıkarılmasıyla ilgili durum da ayrıca endişe vericidir. Bu tür eylemler uluslararası insani hukukta yasa dışıdır ve sahada gerilimi körüklemekten başka bir işe yaramaz." denilmişti.

KAYNAK: AA, HABER7
ETİKETLER
erteleme
YAZDIR
YORUMLAR 95
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Allah İsrail'in Amerika'yı Kahhar ismiyle kahretsin
  Cevapla
 • YILMAZ 1 ay önce Şikayet Et
  israil Ortadoguda gitmedikce Filistin ve Dunya Rahat Etmez Yok Olasin Israil
  Cevapla
 • ttttt 1 ay önce Şikayet Et
  Ne korkmuşturlar şimdi haaa.
  Cevapla
 • vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  ertelemek, geri adım atmakmıdır. nasıl bir açısı bu.
  Cevapla
 • Son Osmanlı 1 ay önce Şikayet Et
  bu Alçak Yahudilerin kökünü kazımadan Filistin Devletini artık tanımadan başkenti Kudüs yapmadan bu işin sonu gelmez. Kahrolsun İsrail ve Amerika
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
A Milli Takım EURO 2020'ye veda etti
Türkiye'nin yeni gücü Alpagu vitrine çıkıyor! Yurt dışından isteyen çok olacak