Mescid-i Aksa'da Türk bayrağı dalgalandı

Kudüs'te Mescid-i Aksa'ya namaz için akın eden yüz binler, namazın ardından Filistin'e özgürlük sloganları attı, Türk bayrakları açıldı.

Mescid-i Aksa'da Türk bayrağı dalgalandı
Mescid-i Aksa'da Türk bayrağı dalgalandı
GİRİŞ 13.05.2021 15:32 GÜNCELLEME 13.05.2021 15:32
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Yüz binlerce Müslüman, Bayramı namazı için İsrail işgali altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa'da bir araya geldi. Filistinliler, Ramazan ayının son günlerinde İsrail polisinin saldırılarına maruz kalan Mescid-i Aksa'yı tamamen doldurdu.

Müslümanlar namazın ardından İsrail'i lanetleyen, Filistin davasını destekleyen sloganlar attı. Sloganların atıldığı sırada Filistinliler Türk bayrağı açtı.

TÜRK BAYRAĞI AÇTILAR

Kılınan bayram namazın ardındanFilistinliler, Harem-i Şerif'teki Kıble mescidi ile Kubbet'üs Sahra arasındaki alanda gösteri düzenledi. Sloganların atıldığı sırada Filistinliler, Türk bayrağı taşıdı.

HAREM-İ ŞERİF'TE NÖBET TUTTULAR

Binlerce Filistinli, 10 Mayıs'ta fanatik Yahudilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesini önlemek için Harem-i Şerif'te nöbet tutmuştu.

Sabah namazını Harem-i Şerif'te kılan Filistinliler, baskına engel olmak için Mescid-i Aksa'dan ayrılmamıştı.

İsrail polisi, nöbet tutan Filistinlilere, plastik mermi, ses bombası ve göz yaşartıcı gazla saldırmış, 330'dan fazla kişi yaralanmıştı.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
Türkiye Bayrak
YAZDIR
YORUMLAR 6
 • Turan yazaçağız. 5 ay önce Şikayet Et
  La Galibe İllAllah.
  Cevapla
 • YAVUZ***** 5 ay önce Şikayet Et
  Hangi müslüman ülkenin başkanı,yoğun bir diplomasi yürütüyor.filistin için.RTE den başka...TÜRKIYE YAPACAGINI YAPIYOR.YAPACAKTA.SABIR.SABIR.SABIR.....İÇİMİZDE ÇOK KILIÇ ARTIĞI VAR...ARINMAK TEMIZLENMEK PAKLANMAK LAZIM.
  Cevapla
 • Ümit 5 ay önce Şikayet Et
  Diplomasiden başka bir şey yapılmıyor biz de bunu söylüyoruz. Dış politika ile övünürdük sadece. şimdi o da yerlerde nerede o Türk'ün adını duyunca ödü kopulan zamanlar. Türklüğü de yere dusurdunuz
  Cevapla
 • Halid 5 ay önce Şikayet Et
  Bekleniyorsun ey şerefli ordu belki bugün belki bugündende yakın
  Cevapla
 • C.Türkk 5 ay önce Şikayet Et
  istediğin kadar aç somut adım yoksa hikaye bende burda myanmar doğu türkistan bayrağı açayım Çin kons önünde bir şey yapamayacaksam ne olacak ?
  Cevapla
 • Onur 5 ay önce Şikayet Et
  Türk bayrağı bir gün gelecekki sürekli dalgalanacak inşallah
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yeşim Salkım'dan olay açıklama! Tamer Karadağlı-Nihal Yalçın yorumu
Gribi Korona virüsten ayırmanın tek yolu var