İsrail basınından Netanyahu'ya eleştiri

İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırıları artarak sürüyor. İsrail basınından Başbakan Netanyahu’ya, ülkeyi iç savaşa sürüklediği suçlaması geldi.

İsrail basınından Netanyahu'ya eleştiri
İsrail basınından Netanyahu'ya eleştiri
GİRİŞ 13.05.2021 15:56 GÜNCELLEME 13.05.2021 15:56
Bu Habere 58 Yorum Yapılmış

İsrail'in Filistin'e yönelik insanlık dışı tutumu İsrail basınında da yer aldı. Eleştirilerin hedefinde ise Başbakan Binyamin Netanyahu var.

Haaretz gazetesi, bölgede yaşanan son gelişmelerle ilgili haberinde, "Filistinliler tepki göstermekte haklı, İsrail devleti ırkçı bir tutum sergiliyor" yorumuna yer verdi. Haberde, Netanyahu’nun ülkeyi iç savaşa sürüklediğini vurguladı.

"BÖLGEDE ŞİDDET TETİKLENİYOR"

Haberde, Netanyahu’nun yıllarca "kışkırtma, polis şiddeti, ayrımcı yasalar ve baskı altına alınmış bir medya ile Filistinlileri ezdiği" belirtildi.

Gazete, bunun bölgede şiddeti tetiklediğine dikkati çekti.

Haaretz’in haberinde, Netanyahu’nun bu politikaları ile Yahudilerin çevresine aşılamaz bir duvar ördüğüne vurgu yapıldı. Böylece onların Filistinlilere yönelik köklü zulmü görmelerini engellediğine işaret edildi.

"NETANYAHU'NUN SONU OLACAK"

Haberde, ramazan ayının başından bu yana İsrail polisinin Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinde Filistinlileri kışkırttığı ve aşırı güç kullandığı hatırlatılırken, "Yahudi nesli büyük bir güven içinde İntifada hikayeleri ile büyürken, Filistin tarafında çatışma hiçbir zaman bitmedi" yorumu yapıldı.

Haberde, “Hırsı ve tüm kontrolü elinde tutma arzusu Netanyahu’nun sonu olacak” ifadesi de dikkat çekti.

"SOKAKLARIMIZDA SAVAŞ PATLAK VERDİ"

İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin'den de "iç savaş uyarısı geldi.

Rivlin, "Filistinlilere yönelik linç girişimini devlet televizyonu Kann'a değerlendirdi, "Sokaklarımızda savaş patlak verdi" dedi.

Cumhurbaşkanı Rivlin, "Sustuğumuz için iç savaşa davetiye çıkaran bir ortam oluşturuyoruz" ifadelerini kullandı.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 58
 • erhan 3 yıl önce Şikayet Et
  israil artık kendi sonunu getiriyor inşallah israil haritadan silinir
  Cevapla
 • İSMET 3 yıl önce Şikayet Et
  inşaALLAH
  Cevapla
 • Özgür Filistin 3 yıl önce Şikayet Et
  Allahın gazabı yakındır zalimler için yaşasın cehennem
  Cevapla
 • Özcan 3 yıl önce Şikayet Et
  Netenyahu ve katil işbirlikçi siyonist köpekler az bekleyin,zira azabınız yüce Allahın eliyle olacaktır.Zira onun gibi hiç bir varlık azap edemez.Öyle bir azabı gösterecek ki sizlere keşke yok olup gitseydik ya da toprak olup gitseydik diye böğürüp duracaksınız..Allah sizler ve sizin gibi bütün zalimlerin belasını cezasını versin..İt soyları..
  Cevapla
 • Adıyaman'lı 3 yıl önce Şikayet Et
  Bu yahudilerin(iyi niyetli olanlar hariç) dünyada bozgunculuk çıkaracakları Kur-an'ı Kerim'de yazıyor. Sonlarının nasıl olacağınıda Tevrat yazmış yaptıkları zulüm kendi sonları olacak son anda pişman olsalarda nafile sonu Hz Musa'ya karşı çıkan firavun gibi olacaklar gerçi bir farkla zalim firavun ve ordusu suda boğuldular bu zalim İsrail yöneticileri ve yandaşları kendi kanlarında boğulacaklar İnşallah.
  Cevapla
 • Mazhar 3 yıl önce Şikayet Et
  Kahrolsun İsrail inşallah Allah bu mübarek günde onları kahreder Filistinli kardeşlerimize yardım eder
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Putin bizzat emir verdi: Nükleer silahlar sahneye çıkıyor
4,5 saatlik Şimşek-Karatepe zirvesi! Masada hangi konular var?