Joe Biden davet etmişti, boykot kararı aldılar

ABD'li Müslüman kuruluşları, İsrail'in Filistinlilere şiddetini kınamayan ABD Başkanı Joe Biden'ın bayram programını boykot etme kararı aldı.

Joe Biden davet etmişti, boykot kararı aldılar
Joe Biden davet etmişti, boykot kararı aldılar
GİRİŞ 15.05.2021 21:15 GÜNCELLEME 15.05.2021 21:15
Bu Habere 96 Yorum Yapılmış

Amerikalı Müslüman sivil toplum örgütleri, İsrail'in Filistinlilere karşı uyguladığı şiddete karşın İsrail yanlısı açıklamalarda bulunan Biden'ın düzenleyeceği Ramazan Bayramı kutlama programını boykot etme kararı aldıklarını açıkladı.

Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi (CAIR), Filistin İçin Amerikalı Müslümanlar (AMP) ve Kuzey Amerika İslam Camiası (ICNA) gibi 30'dan fazla Müslüman STK bir bildiri yayımladı. Bildiride, Müslüman STK'ların, 16 Mayıs Pazar günü Biden yönetiminin Müslüman toplum için düzenleyecekleri çevrim içi bayram kutlamasına, "İsrail'in Filistin halkına uyguladığı baskı ve şiddet karşısında İsrail yanlısı açıklamalarda bulunmakla yetinmesinden dolayı" katılmama kararı aldıkları belirtildi.

Joe Biden, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'la görüştü

Açıklamada, "Başkan Biden'ın, Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki ve Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price'ın Filistin halkının maruz kaldığı baskıya ilişkin son açıklamalarını çirkin ve suça dahil olmak şeklinde değerlendiriyoruz. İfadeler, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya ve içeride ibadet eden Müslümanlara yönelik saldırısını, Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah Mahallesinde gerçekleşen sürgünleri ve halihazırda yüzlerce kişinin canına mal olan Gazze kuşatmasını tamamen görmezden gelmekle kalmıyor, aynı zamanda suçu mağdur Filistin halkına yükleme cüreti gösteriyor." ifadelerine yer verildi.

Dışişleri duyurdu! İsrail'in saldırıları sonrası son dakika gelişmesi

- "FİLİSTİN'DE KARDEŞLERİMİZİN ÖLDÜRÜLMESİNİ HAKLI ÇIKARAN BİR BAŞKAN İLE BAYRAM KUTLAMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL"

ABD hükümetinin yılda en az 3,8 milyar dolarlık yardımla Filistin'deki yasa dışı işgale ortak olduğuna değinilen açıklamada, "ABD hükümeti, koşulsuz mali desteğinin yanında, İsrail'e siyasi koruma sağlayarak Filistin söylemini bastırıyor. BM'nin ve insan hakları gruplarının ırkçı İsrail rejiminin zulmünü kınamak için eyleme geçmesini engelliyor." değerlendirmesine yer verildi.

Kanada'dan İsrail'e yaptırım hamlesi!

Boykot için imza kampanyası linkinin de paylaşıldığı açıklamanın devamında, "Filistin'de kardeşlerimizin öldürülmesini haklı çıkaran bir Başkan ile bayram kutlamamız mümkün değil. Beyaz Saray'ın kutsal bayram kutlamalarımızı Filistin halkı pahasına siyasi çıkar için kullanmasına izin vermeyeceğiz. Filistin'deki, ABD'deki ve dünyanın dört bir yanındaki Müslümanları bu Beyaz Saray etkinliğini boykot etmeye çağırıyoruz." denildi.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 96
 • ali 1 yıl önce Şikayet Et
  İşte bu.
  Cevapla
 • Murat 1 yıl önce Şikayet Et
  siyonistler Çine taşınmayı bitirsin bakalım göreceğiz sizi
  Cevapla
 • Neriman 1 yıl önce Şikayet Et
  Akp hükümeti lütfen sizde bu bideni boykot edin artik ermeni soykirimini tanidi pkk yigdi sinirimiza filistinlilere acimadi ahlaksiz adam israil terör devletine karsi cikmadi cünkü kendi terörist bir devlet mademki öncülük ediyoz sizde tiplantinizi iptal edin bulusmayun yok sayin bu adami
  Cevapla
 • adnan 1 yıl önce Şikayet Et
  asıl katil asıl bekçi köpeği abd dir adı islam olan ülkelerde abd nin uşakları olduğu için israil öldürmeye devam ediyor
  Cevapla
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Abd ve israil terörist devlettir
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bir yılda etten 3,5 kat daha pahalı hale geldi... "Bu, vatandaşla dalga geçmek"
Tevfik Göksu, Ekrem İmamoğlu'nun İBB'yi iflasın eşiğine getirdiğini açıkladı