Washington Post'tan çarpıcı analiz: ABD'de Biden'a rağmen Filistin'e destek artıyor!

Washington Post'ta yayımlanan bir analizde, Joe Biden yönetimine rağmen, Washington siyasetinde Filistin'e destek veren seslerin çoğaldığına dikkat çekildi.

Washington Post'tan çarpıcı analiz: ABD'de Biden'a rağmen Filistin'e destek artıyor!
Washington Post'tan çarpıcı analiz: ABD'de Biden'a rağmen Filistin'e destek artıyor!
GİRİŞ 18.05.2021 07:51 GÜNCELLEME 18.05.2021 08:18
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Washington Post gazetesinde Ishaan Tharoor imzasıyla, "Biden'ın duruşuna rağmen, ABD'nin İsrail tartışmasının yönü değişiyor" başlıklı bir analiz yayımlandı.

Biden'ın son dönemde Filistin ve İsrail'de yaşanan gerilimi ele alma şeklinin tüm taraflardan tepki çektiği vurgulanan analizde, Biden yönetiminin dış politikasının böyle bir gerginliğe hazır olmadığı belirtildi.

Demokrat Joe Biden yönetiminde derin Filistin...

Demokrat Parti içindeki "çatlağın" büyüdüğünün altı çizilen analizde, ABD'nin önde gelen Müslüman-Amerikan kuruluşlarının da Biden'ın dün düzenlediği "Ramazan Bayramı" programını boykot ettiği anımsatıldı.

Biden'ın açıklamalarında, bir taraftan gerginliği azaltma çağrısı yaparken bir taraftan da "meşru müdafaa" hakkı diyerek İsrail'i savunduğu belirtilen analizde, ABD'nin BM Güvenlik Konseyindeki ateşkes çağrısını da veto ettiği hatırlatıldı.

İşgalci Netanyahu'dan alçak mesaj!

"FİLİSTİN'E DESTEK SESLERİ KONGRE'DE HER GEÇEN GÜN DAHA DA YÜKSELİYOR"

Gazze'de İsrail'in saldırıları sonucu yaşamını yitiren sivillerin sayısının 200'e yaklaştığı ifade edilen analizde, "Washington'da Filistin'e destek sesleri Kongre'de her geçen gün daha da yükseliyor." değerlendirmesine yer verildi.

Analizde, Bağımsız Vermont Senatörü Bernie Sanders'ın cuma günü The New York Times gazetesinde yayımlanan ve Filistin halkına destek verdiği makalesinin oldukça ses getirdiğine işaret edildi.

ABD Başkanı Joe Biden'dan Netanyahu'ya...

Daha önce Sanders'ın Filistinlileri savunmakta yalnız kaldığı belirtilen analizde, "Artık Sanders yalnız değil. Aralarında katı İsrail yanlılarının da olduğu İsrail yanlısı siyasetçiler bile İsrail'in Gazze saldırılarındaki sivil kayıplarından duydukları memnuniyetsizliği yansıtan açıklamalar yayımladı. Bazıları ise daha sert çıkarak İsrail'i Washington için tabu bir sözcük olan 'apartheid rejimi' olmakla suçladı." ifadelerine yer verildi.

Filistin'de yaşananların "dünya sahnesinde insan hakları savunucusu" olmaya soyunan ABD yönetimi için de önemli bir sınav olduğu vurgulanan analizde, Biden yönetiminin bu konuda köşeye sıkışabileceği belirtildi.

ETİKETLER
joe biden
YAZDIR
YORUMLAR 15
 • Abiden Biden 8 ay önce Şikayet Et
  What is Biden duruşuu? Ulan zaten o adam abd için komple duruş demek. Onu Allah gönderdi. 1972 den beri çöküşte olan Abdnin çatırdaması demek o.
  Cevapla
 • hiiiuuiiuiu 8 ay önce Şikayet Et
  sonu da Armageddonu baslatzarak olacak
  Cevapla
 • Murat 8 ay önce Şikayet Et
  Uluslararası kamuoyuna filistini Ortadoğu'yu savaşların zulmün gerçeğini nedenlerini her türlü anlatmalıyız
  Cevapla
 • SAMSUNLU YÜCEL 8 ay önce Şikayet Et
  ALLAH'IM ZALİMLERİ ZULÜMLERİ ALTINDAKİ TÜM İNSANLARA DİNİ FARKETMEZ 'SEN'YARDIMET.Zalimlerin VE onlara yardım edenlerin CEZASINI EN YAKIN ZAMANDA EN ŞİDDETLİ ŞEKİLDE 'SEN' VER YARABBİM,BAŞKASINA VEYA BAŞKALARINA BIRAKMA RABBİM.KULUNDAN GELECEK HİÇBİR CEZA BU ZALİMLİKLERİ DURDURMUYOR RABBİM.
  Cevapla
 • selim usta 8 ay önce Şikayet Et
  tiyatroya devam
  Cevapla
 • Hekim 8 ay önce Şikayet Et
  İsrail ve ABD müslüman ve insanlığın katili terörist devletlerdir
  Cevapla
 • Müslüman 8 ay önce Şikayet Et
  Aynen çok doğru
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum
Türkiye İsrail ilişkilerinde yeni dönem: Anahtar Erdoğan'ın elinde!