FETÖ'den Türkiye'ye karşı ABD'de skandal anlaşma

Fetullahçı Terör Örgütü, ABD Kongresinde Türkiye karşıtı faaliyetlerini daha rahat yürütebilmek için yeni bir lobi firması ile anlaştı.

FETÖ'den Türkiye'ye karşı ABD'de skandal anlaşma
FETÖ'den Türkiye'ye karşı ABD'de skandal anlaşma
GİRİŞ 19.05.2021 15:14 GÜNCELLEME 19.05.2021 16:46
Bu Habere 41 Yorum Yapılmış

AA muhabirinin kamuoyuna açık kaynaklardan edindiği bilgiye göre, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 2019'da Washington’da faaliyete geçirdiği ve lobi faaliyetlerinin ana kumandası konumundaki yapılanması olan "Yurttaş Savunma için Ulusal Konseyi (NCCA)", "Mehlman Castagnetti Rosen&Thomas" lobi firması ile anlaştı.

Yeni görüntüleri yayınlandı: Teröristbaşı Gülen çöktü

FETÖ'nün ABD Kongresinde Türkiye karşıtı faaliyetlerini daha rahat yürütebilmek için anlaştığı söz konusu firma, "Türkiye için demokrasiyi, insan haklarını ve hukukun üstünlüğünü savunmak, Türkiye'de insan hakları ihlallerinin ele alınmasına yönelik önerilerde bulunmak ve özellikle Türkiye'de ve yurt dışında Gülen Hareketi'ne yönelik ihlalleri ele almak" amacıyla ABD Kongresine bildirimde bulundu.

15 Temmuz 2016'da kalkıştığı kanlı darbe girişimin ardından Türkiye'de tutunma şansı kalmayan ve sonraki süreçte tüm kurumları ve insan kaynaklarıyla ABD'yi merkez edinen FETÖ, geçen 5 yıllık sürede ülkedeki varlığını güçlü göstermeye çalışıyor.

Ülkede siyasetin el değiştirmesini fırsat bilen örgütün, Türkiye ile ilgili henüz yol haritası tam netleşmemiş olan Joe Biden yönetimine şirin gözükmek ve onun Türkiye'ye olan bakışını negatife çevirmek için ilgili tüm kurumlarını harekete geçirdiği belirtiliyor.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 41
 • Ahmet 6 ay önce Şikayet Et
  Büyük Şeytan!
  Cevapla
 • Abdullah Er 6 ay önce Şikayet Et
  şeytan bile bunun şeytanşığına şaşırıyordur
  Cevapla
 • taraftar 6 ay önce Şikayet Et
  Ölmedimi bu zibidi.
  Cevapla
 • yigitalp 6 ay önce Şikayet Et
  canın cehenneme sevimsiz adam
  Cevapla
 • Oflu 6 ay önce Şikayet Et
  RABBİM seni tez zamanda dünyada da ahirette de rezil etsin inşallah
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Araç sahipleri dikkat! Bundan kaçış yok, bin 200 metreden yakalıyor
Yanardağ patlaması sonucu oluşan yoğun kül ve duman kameralara böyle yansıdı