Bir döneme damga vuran Putin'in kızıl ajanının yeni işi

Putin'in kızıl ajanı olarak bilinen ve casusluk için ABD'ye gönderilen Anna Chapman, ABD'de tutuklandıktan sonra esir takası kapsamında Rusya'ya gönderildi. Eski ajan şimdilerin televizyon yıldızı olmuş durumda.

Bir döneme damga vuran Putin'in kızıl ajanının yeni işi
Bir döneme damga vuran Putin'in kızıl ajanının yeni işi
GİRİŞ 26.05.2021 09:05 GÜNCELLEME 26.05.2021 09:13

ABD'de tutuklanarak sınır dışı edilen, Putin'in kızıl ajanı Anna Chapman'ın hayat hikayesi dinleyenleri hayrete düşürdü. Anna, 2010 yılında dokuz diğer Rus ile birlikte New York'ta emlak işinde çalışırken tutuklandığında ABD, Soğuk Savaş'tan bu yana Amerikan topraklarındaki en büyük yabancı istihbarat ağını kırdıklarını duyurdu. FBI'ın casus çetesine karşı yürüttüğü operasyona Hayalet Hikayeleri Operasyonu adı verildi.

"TUTUKLANDIĞINA HİÇ ŞAŞIRMADIM"

Chapman, 2010 yılında Londra'da bir partide tanıştığı İngiliz Alex Chapman ile dört yıl evli kalmıştı. Alex Chapman, karısının tutuklanmasına şaşırmadığını söyleyerek, babası Vasily Kushchenko'nun KGB'de (Sovyetler Birliği'nin istihbarat ve gizli servisi) üst düzeylerde görev aldığını ve onun üzerinde büyük bir etkisi olduğunu iddia etti.

Eski ajan TV'de sunuculuğa başladı.

VATANDAŞLIĞI İPTAL EDİLDİ

Anna, Alex Chapman'la olan evliliği nedeniyle İngiliz vatandaşlığına sahipti, ancak tutuklandıktan sonra bu vatandaşlık iptal edildi. Ardından ABD ile yapılan esir takası kapsamında Rusya'ya sınır dışı edildi.

TUTUKLANINCA ÜNE KAVUŞTU

Kızıl ajan, tutuklanması sayesinde bir üne kavuştu. Rusya'da casusluktan uzaklaşarak modellik ve televizyon sunuculuğuna yöneldi. Rusya'nın en çekici 100 kadını arasında giren Chapman, şu anda Rusya'nın yerel bir kanalında televizyon sunuculuğu yapıyor.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
"Bana bütçe dersi vermeye kalkmasınlar" diyen İmamoğlu'na Tevfik Göksu'dan hodri meydan!
Fiyatı altınla yarışıyor, ürün veren ağaçlar koruma altına alındı