Paşinyan'dan S-300 itirafı: Altın için sötküler!

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Rus S-300 hava savunma sisteminin üzerindeki kartın, içindeki 30/40 bin dram (Ermenistan para birimi) tutarındaki altın için bir subay tarafından çıkartıldığını söyledi.

Paşinyan'dan S-300 itirafı: Altın için sötküler!
Paşinyan'dan S-300 itirafı: Altın için sötküler!
GİRİŞ 30.05.2021 16:44 GÜNCELLEME 30.05.2021 16:45
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, ülkesinin hezimetiyle sonuçlanan  44 günlük Karabağ Savaşı sonrası itiraflarda bulunmaya devam ediyor. 

Ermenistan, Azerbaycan topraklarını neredeyse 30 yıla yakın bir süre işgal altında tutmuş ancak 2020'de Azerbaycan'ın başlattığı 44 günlük harekatla bu topraklar geri alınmıştı.

PAŞİNYAN'DAN S-300 İTİRAFI 

Karabağ hezimetinden sonra Ermenistan'da büyük tartışmalar başladı. Halk sokağa çıkarak Paşinyan hükümetine karşı eylemler düzenledi. Öte yandan, Ermenistan ordusu ve Cumhurbaşkanı da Paşinyan'a istifa etmesi yönünde çağrıda bulundu. 

Nihayetinde Paşinyan geçtiğimiz Mart ayında, ülkenin 20 Haziran'da erken seçime gideceğini açıkladı. Ülke hızla erken seçime doğru yol alırken, Karabağ tartışması da devam ediyor. 

Ermenistan bürokrasisi ve siyasileri birbirlerini suçlayan ve hezimetten sorumlu tutan açıklamalar yapıyor. Hatta Başbakan daha önce Rus iskender füzelerinin isabet oranının düşük olduğunu ve patlamadığı iddia etmiş ama daha sonra bu açıklamalarından geri adım atmıştı.

Nikol Paşinyan'ın son iddiasının içerisinde yine Rus silahları var. Paşinyan, kendisi hakkındaki iddialara yönelik, "Bize hain diyorlar. Bunu söylerken net olmalılar ve askeri birlikleri ziyaret ettiğimiz için hain diyorlar. Güya böcek yerleştirmişiz" ifadelerini kullandı.

ALTIN İÇİN BİR SUBAY ÇIKARTTI

Paşinyan konuşmasının devamında kendisine suçlama yöneltenlere hitaben;

"Bizi kendileriyle kıyaslıyorlar. Bizi kendileriyle kıyaslıyorlar çünkü ne yazık ki, Ermenistan’da S-300 üzerindeki kartı, içindeki 30/40 bin dram tutarındaki altın için çıkaran insanlar var. Düşünebiliyor musunuz? Bunu yapan bir subay. Eğer Ermenistan Cumhuriyeti’nde bunu yapanlar varsa her şey için de suçlarlar tabii" sözlerini sarfetti.

Ermenistan, 20 Haziran'daki erken seçime giderken, seçim tartışmalarının odağını Karabağ oluşturuyor.

ATEŞKES ANLAŞMASI

Azerbaycan ordusunun Dağlık Karabağ'ı Ermenistan işgalinden kurtarma harekatı 27 Eylül 2020'de başlamıştı.

Azerbaycan ile Ermenistan, Dağlık Karabağ'da Ermenistan'ın başlattığı saldırılar sonrasında 44 gün süren çatışmaların ardından 10 Kasım 2020'de ateşkes anlaşması imzalamıştı. 

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 9
 • bülent 3 ay önce Şikayet Et
  Bu yenilginin gerekçesinin binde biridir, kalanı..
  Cevapla
 • E DADAŞ 3 ay önce Şikayet Et
  Bizim içimizdeki ermeniler de sizden Asagi degil
  Cevapla
 • 4321 3 ay önce Şikayet Et
  Ulan ermeni...: Söken ermeni degilmi...? Ermeninin vatanı bayragı tarağı garisı olurmu para icin her şeyi satar. Geninde var barbarlik canavarlik. Azerbaycana Anadoluda Türk köylerine kadabalarina ne içiñ saldirdi. Yağmalama icin. Senin mogoldan fransizdan yunandan ne farkin var..? Sen ermeni tohumusun sende calıyorsun..!
  Cevapla
 • Uzman Türk 3 ay önce Şikayet Et
  S.300 leri aklamak ve. S.300,lerle korku salmak istiyor,,
  Cevapla
 • 01adana 3 ay önce Şikayet Et
  vah vah vah çok acıdııımmm zuhuhuhauha
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fenerbahçe Almanya'dan puanla döndü!
Başkan Erdoğan'dan enflasyon mesajı!