ABD'nin İncirlik Üssü'ndeki nükleer bomba sayısını açıkladı

Almanya'daki Hamburg Üniversitesi, yayımladığı raporda, ABD'nin Avrupa ve Türkiye'deki üslerinde toplam 100 nükleer uçak bombası barındırdığını öne sürdü.

ABD'nin İncirlik Üssü'ndeki nükleer bomba sayısını açıkladı
ABD'nin İncirlik Üssü'ndeki nükleer bomba sayısını açıkladı
GİRİŞ 03.06.2021 13:30 GÜNCELLEME 04.06.2021 06:25
Bu Habere 65 Yorum Yapılmış

Hamburg Üniversitesi Barış Araştırmaları ve Güvenlik Politikası Enstitüsü (ISFH) sitesinde yayınlanan yazıda, ABD'nin Avrupa'daki nükleer bomba sayısını paylaştı.

5 FARKLI ÜLKEDE TOPLAM 100 BOMBA

Rapora göre; Almanya'daki Büchel, Belçika'daki Kleine Brogel, Hollanda'daki Volkel, İtalya'daki Aviano ve Ghedi ile Türkiye'deki İncirlik hava üslerinde 20'şer adet olmak üzere toplamda 100 nükleer hava bombasının bulunduğu ifade edildi.

FAS'tan İncirlik Üssü'ndeki nükleer bombalar ile ilgili kritik açıklamaFAS'tan İncirlik Üssü'ndeki nükleer bombalar ile ilgili kritik açıklama

ALMANLAR BU BOMBALARI İSTEMİYOR

Almanya yönetiminin ülkede nükleer silah bulunduğuna dair bilgi ile ilgili yorum yapmayı reddettiği vurgulanırken, uzmanların Almanya topraklarında bulunan nükleer bomba sayısının 20 olarak değerlendirdiği belirtildi.

Almanya'daki muhalif partiler yıllardır ABD'ye ait nükleer silahın ülkeden çıkarılmasını talep ediyor.

Ayrıca yapılan anket çalışmaları da Almanların büyük kısmının Amerikan nükleer silahının ülkeden çıkarılmasına destek verdiğini gösteriyor.

YAZDIR
YORUMLAR 65
 • Wanli 1 ay önce Şikayet Et
  Hemen el koyalım
  Cevapla
 • Hamidiye Süvarisi 1 ay önce Şikayet Et
  Türkiyemizin artık bu incirliğe ve kürecike bir el atması lazım.
  Cevapla
 • Bjk 1 ay önce Şikayet Et
  Abd nato mütefiki olara her yil natoya 950 Milyon euro hibe ediyor Almanya ise 150-200 milyon vs.... burda borusu öten yaani ABD bu paralar nereye gidiyo orasi da muamma...
  Cevapla
 • Malatyalı 1 ay önce Şikayet Et
  el koyun bombalara onlarda F-35 uçaklarını vermediler paramızıda
  Cevapla
 • TAYYIP BEYYYYYY 1 ay önce Şikayet Et
  INCIRLIKTE SADECE BOMBA OLSA IYI.AHA SÖYLÜYORUM.ISRAIL INCIRLIK NIZAMIYESINDEN 2006. 2007 YILLARINDA TÜM TURKIYEYI DINLEMEK ISTIHBARAT DINLEMESI ICIN.DEV GIBI CIHAZLAR SOKTU. INCIRLIK USSUNE.BOTOKSLU SOYRARININKI GIBI DEĞIL SOYLEDIGIM GERCEKTIR.DARBE GIRISIMINDEN SONRA TURKIYEYI YONETENLERIN .HATTA MIT IN BILGISI OLDUGUNDAN EMIN DEGILIM.BALON DEĞIL.KURAN CARPSINKI DOGRUDUR SOYLEDIGIM.COK GIZLI BIR BILGI.MILLI GUVENLIK SORUNU.MUHATAP BULAMAYACAGIMI BILDIGIMDEN HIC BIR YERE GITMEDIM.AHA YAZDIM.INCIRLIKTEN MOSSAT TURKIYEYI DINLIYOR.TAYYIP BEY.HABERIN VARMI ACEBA.KIBRISTANDA INGILTERE.MIT E ULTUMATOMDUR BU.IDDIA DEĞIL GERCEK.Yani.03.06.2021. Haziran.MOSSADI SATTIM.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Nihat Özdemir: Yabancı kuralında hiçbir değişiklik yok
Olimpiyatlarda güne müthiş başladık!