Belediye başkanından sahte aşı itirafı!

Daegu kenti Belediye Başkanı Young-jin, kendisine 30 milyon Pfizer-BioNTech Kovid-19 aşısı satma sözü veren yabancı bir şirketin “Sahte aşı dolandırıcılığı” yaptığını belirterek, bu dolandırıcılığa inandığı için kamuoyundan özür diledi.

Belediye başkanından sahte aşı itirafı!
Belediye başkanından sahte aşı itirafı!
GİRİŞ 10.06.2021 01:46 GÜNCELLEME 10.06.2021 02:34

Daegu kenti Belediye Başkanı Kwon Young-jin, resmi açıklama yaparak yabancı bir şirketle 30 milyon Pfizer Kovid-19 aşısı için görüşmelere başladıklarını ve Güney Kore Sağlık Bakanlığı’nın satın alma sürecinin devamında tedarikçi yabancı firmanın bilgilerinde güvenlik açığı tespit ettiğini açıkladı.

Belediye Başkanı Kwon Young-jin, açıklamasında ihmalin tamamen kendisinde olduğunu ve bu olayla Daegu kentinin imajını zedeleyerek kamuoyunu hayal kırıklığına uğrattığı için özür diledi.

Belediye Başkanı kaleme aldığı özür mektubunda, yabancı bir şirketle belediye sağlık konseyinin tavsiyesine uyarak aşı görüşmelerine başladıklarını ve niyet mektubunun gönderilmesi için Güney Kore Sağlık Bakanlığı’na başvurduklarını ifade etti. Bakanlık tarafından şirketin geçmişi ve bilgileri araştırıldığında güvenlik açığı keşfedildiğini belirten Kwon Young-jin, Pfizer’ın üçüncü parti tedarikçilerle aşı konusunda çalışmadığını belirtti.

KAYNAK: DHA
ETİKETLER
sahte aşı
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
'TB2'lerle ilgili Türk tarafıyla çalışıyoruz, Bize saldırmadan önce iki kez düşünsünler'
A Milli Takım EURO 2020'ye veda etti