Ziyaret ettiği yerler O gittikten sonra deterjanla temizlendi

İsrail'in Fas'taki diplomatik misyon şefi David Govrin, Faslılar tarafından ziyaret ettiği yerlerde temizlik yapılarak protesto edildi.

Ziyaret ettiği yerler O gittikten sonra deterjanla temizlendi
Ziyaret ettiği yerler O gittikten sonra deterjanla temizlendi
GİRİŞ 10.06.2021 13:50 GÜNCELLEME 10.06.2021 15:20
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

"Normalleşmeye Karşı Filistin'e Destek" platformu aktivistleri, İsrail'in Doğu Kudüs, Gazze ve Batı Şeria'daki saldırılarına tepki olarak İsrail'in Fas'taki diplomatik misyon şefi David Govrin'in ziyaret ettiği yerlerde temizlik yapıp fotoğrafları sosyal medyadan paylaştı.

Protestoculardan Tayyip Midmad, Muhammed el-Caferi ve Ebu eş-Şita, başkent Rabat'ta bulunan tarihi Hassan Camisi'ni ziyaret eden Govrin'in bulunduğu yerlerde temizlik yaptı.

Govrin'in Fez kentindeki Karaviyyin Camisi'ni ziyareti sonrasında ise Ahmed el-Bilmadiye ve Yusuf el-Arusi, caminin avlusunda temizlik yaparak İsrail'i protesto etti.

Sosyal medyada İsrail'e tepki gösteren Faslılar, Facebook ve Twitter'da "Siyonist temsilciyi sınır dışı edin" etiketiyle paylaşımlar yaptı.

FAS-İSRAİL İLİŞKİLERİNDE NORMALLEŞME

Rabat ile Tel Aviv arasındaki düşük düzeyli ilişkiler, 1993'te Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) ile İsrail arasında imzalanan Oslo Anlaşması'nın ardından başlamış ancak 2. İntifada'nın patlak vermesinin ardından 2002 yılında Fas bu ilişkileri durdurmuştu.

Fas Kralı 6. Muhammed, 10 Aralık 2020'de İsrail ile ilişkilerin "en yakın zamanda" kurulacağını açıklamıştı. Aynı gün dönemin ABD Başkanı Donald Trump da yaptığı açıklamayla Fas ve İsrail'in tam diplomatik ilişki kurulmasına yönelik anlaşmaya vardığını duyurmuştu.

Fas, bu kararla Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Sudan'ın ardından 2020'de İsrail'le normalleşme anlaşmasına varan dördüncü Arap ülkesi olurken, Mağrib bölgesinde ise ilk ülke olmuştu.

Fas ile İsrail 22 Aralık 2020'de diplomatik ilişkilerin normalleştirilmesi kapsamında 4 anlaşma imzalamıştı.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 9
 • selo 3 ay önce Şikayet Et
  böyle protestomu olur, bu ırkçılıktır, bize yakışan bir tutum değil hizaya getirmek istiyorsan ürünlerini satın almazsın yeterlidir ne yazık ki bu bilinç yok anca şov..
  Cevapla
 • erol camoglu 3 ay önce Şikayet Et
  hadi lan setefsiz onlar kundakdaki bebegi katlediyor kansiz
  Cevapla
 • XXL 3 ay önce Şikayet Et
  çok güzel olmuş.
  Cevapla
 • Öğretmen 37 3 ay önce Şikayet Et
  Bunları ancak Cehennem ateşi temizler.
  Cevapla
 • #avşarın delisi 3 ay önce Şikayet Et
  innemel müşriküne necesün...(ayeti kerime)
  Cevapla
 • abdullah 23 3 ay önce Şikayet Et
  doğru yapmışla çünkü onlar necistirler.gusl abdesti almayanlar temiz değillerdir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İsyan bayrağını çektiler! 200 bin İngiliz Türkiye'ye geliyor
Rusya'dan açıklama: Erdoğan'ın Kırım açıklaması bizi üzdü