Libya ziyareti öncesi Türkiye'den üçlü görüşme hamlesi

Son Dakika Haberi: Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Libya ziyareti öncesinde, İtalya’nın Sicilya Adası’na geçerek, İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace ve İtalya Savunma Bakanı Lorenzo Guerini ile üçlü görüşmede bir araya geldi.

GİRİŞ 11.06.2021 19:49 GÜNCELLEME 11.06.2021 19:57
Bu Habere 26 Yorum Yapılmış

Milli Savunma Bakanı Akar ile İngiliz mevkiidaşı Wallace ve İtalyan mevkiidaşı Guerini arasında gerçekleşen görüşme, Augusta Limanı’nda demirli HMS Queen Elizabeth uçak gemisinde yapıldı.

HMS Queen Elizabeth

Görüşmede, ülkeler arasında savunma ve güvenlik alanındaki ilişkilerle bölgesel konularda görüş alışverişinde bulunulduğu bildirildi.

Akar, İtalya ve İngiltere Savunma Bakanları ile Sicilya'daki üçlü toplantıda bir araya geldi

Bakan Akar, İstanbul’da NATO Deniz Güvenliği Mükemmeliyet Merkezi Komutanlığı’nın resmi açılışını gerçekleştirmesinin ardından İtalya’ya gitti. Sicilya Adası’ndaki Sigonella Askeri Havalimanı’nda yetkililer tarafından karşılanan Akar, Augusta Limanı’na geçti. İlk olarak İtalya Savunma Bakanı Lorenza Guerini ile bir araya gelen Bakan Akar, daha sonra Türkiye, İngiltere ve İtalya savunma bakanları arasındaki üçlü görüşmeye katıldı.

“GÖRÜŞTÜĞÜMÜZ KONULARDA KARŞILIKLI ANLAYIŞ BİRLİĞİ OLDUĞUNU BÜYÜK BİR MEMNUNİYETLE MÜŞAHEDE ETMİŞ BULUNUYORUM"

Gelişlerinde İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace tarafından karşılanan Akar ve Guerini çekilen hatıra fotoğrafının ardından gemiye çıktı. Üçlü görüşmede, ülkeler arasında savunma ve güvenlik alanındaki ilişkilerle bölgesel konularda görüş alışverişinde bulunulduğu belirtildi. Bakan Akar, toplantının ardından İngiltere Savunma Bakanı Wallace ile de ikili görüşme gerçekleştirdi.

Suriye, Libya, Irak, Ukrayna, Afganistan: Biden-Erdoğan görüşmesinin şifreleri

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, toplantıların ardından yaptığı değerlendirmede, görüşmelerin yapıcı ve olumlu geçtiğini belirterek, “Görüştüğümüz konularda karşılıklı anlayış birliği olduğunu büyük bir memnuniyetle müşahede etmiş bulunuyorum" dedi. Görüşmelerin ardından Bakan Akar Libya’ya gitti.

Akar, İtalya ve İngiltere Savunma Bakanları ile Sicilya'daki üçlü toplantıda bir araya geldi

Akar, İtalya ve İngiltere Savunma Bakanları ile Sicilya'daki üçlü toplantıda bir araya geldi

YORUMLAR 26
 • Hasan 1 yıl önce Şikayet Et
  Avrupa tarihinde gemilerde yapılan toplantılar ve sonuçları mutlaka araştırın bu iş de bir iş var
  Cevapla
 • Vahdettin 1 yıl önce Şikayet Et
  Akar bey alacagi yerleri once ziyaret yapiyor
  Cevapla
 • Bendeniz 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu memleket 2008 de kraliçeyi dolmabahce deki ingiliz gemisinde ziyaret eden abdullah gülü gördü. Zamanında kimleri alkışlamılız saf gibi…
  Cevapla
 • Gücümüz yokmu ord 1 yıl önce Şikayet Et
  Libya dış işleri bakanı halterin ajanı görevden aldırılmalı bizim kurtardığımız ülke dışişleri neredeyse bizi kovacak hain indirilmeli ordan
  Cevapla
 • İhtiyar bekci 1 yıl önce Şikayet Et
  Bekleyin yeni dünya düzeni için son savaşı..bloklar kuruluyor ilk savaş gibi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Depremde son durum: Ölü ve yaralı sayısı belli oldu
7,7 ve 7,6'lık depremler Suriye'yi de yıktı: Binlerce ölü ve yaralı var