İsrail'de müstakbel başbakan için 'ölüm büyüsü töreni' istendi

İsrail'de Yamina (Sağ) Partisi lideri Naftali Bennett'i, sol ve merkez çizgiden gelen partilerle koalisyon hükümeti kurma kararından vazgeçiremeyen İsrailli aşırı sağcılar, Bennett'e karşı "ölüm büyüsü töreni" yapılması çağrısında bulundu.

İsrail'de müstakbel başbakan için 'ölüm büyüsü töreni' istendi
İsrail'de müstakbel başbakan için 'ölüm büyüsü töreni' istendi
GİRİŞ 12.06.2021 13:46 GÜNCELLEME 12.06.2021 14:31
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

İsrail'in Kanal 12 televizyonunun haberine göre, İsrailli aşırı sağcı gruplar, ülkede sol ve merkez çizgideki partilerle hükümet kurma yoluna giden Naftali Bennet'e karşı öldürücü bir büyü töreni yapılması için çağrı yaptı.

Haberde, bu çağrılarla lanetin Bennett'in üzerine çekilmesinin hedeflendiği belirtildi.

"Pulsa diNura" adı verilen öldürücü büyü töreni çağrısının yapıldığı metinde, Yahudi dünyasına zarar vermek isteyen bu kötülüğün ortadan kaldırılması gerektiği kaydedildi.

Metinde, "İnsanların kişisel çıkarları için bu lanetin uygulanmasının kesinlikle yasak olduğunu biliyoruz, ancak İsrail halkının acımasızca bir kaderle yüzleşeceği durumlar istisna" denildi.

Pulsa diNura adlı öldürücü büyü yapılan kişinin üzerine tüm lanetlerin çekildiğine ve ölümüne yol açtığına inanılıyor.

Haberde, Filistinlilerle Oslo Anlaşmasını imzalayan eski İsrail Başbakanı İzak Rabin'in evinin önünde suikasta uğramadan bir ay önce Ekim 1995'te sağcılar tarafından böyle bir tören gerçekleştirildiğine işaret edildi.

Ayrıca eski İsrail Başbakanı Ariel Şaron için de 2005 yılında Gazze Şeridi'nden Yahudi yerleşimcileri tahliye etmesinin ardından benzer bir törenin düzenlendiğine dikkat çekilen haberde, Şaron'un 2006 yılında beyin kanaması geçirdikten sonra 2014'te öldüğü açıklanana kadar bitkisel hayatta kaldığı aktarıldı.

Aşırı sağcı olan ve Filistinlilere olan düşmanlığını gizlemeyen Bennett, İsrail'in Batı Şeria'nın yaklaşık yüzde 60'ını ilhak etmesini istiyor, Filistin devletinin kurulmasına karşı çıkıyor, Yahudi yerleşim birimlerini ve Gazze'deki tüm savaşları destekliyor.

Gelecek Var Partisi lideri Yair Lapid ve Yamina Partisi lideri Bennett öncülüğünde kurulacak koalisyon hükümetinin güven oylamasının pazar günü yapılması planlanıyor.

Lapid, 2 Haziran'da 7 muhalif partiyle koalisyon hükümeti kurma konusunda anlaşmıştı.

Bennett-Lapid liderliğindeki koalisyon hükümeti belirtilen sürede Meclis'ten güven oyu alırsa, İsrail'de Mart 2009'dan bu yana başbakanlık koltuğunda oturan Netanyahu dönemi bitecek

KAYNAK: AA
ETİKETLER
Naftali Bennet
YAZDIR
YORUMLAR 6
 • Davut 5 ay önce Şikayet Et
  Yoldan çıkanlar sihir ve büyüden medet umar tesiride Allahın izni nispetinde vardır bunun için felak ve nas ayetleri indirilmiştir biz bunlarla Rabbimize sıgınırız geri bizi ilğilendirmez
  Cevapla
 • Yavuz Selim 5 ay önce Şikayet Et
  Şimdi bunlar Ehl-i Kitab öyle mi?
  Cevapla
 • Gönder gitsin 5 ay önce Şikayet Et
  Hepsine büyü tesir eder İNŞALLAH
  Cevapla
 • Abdullah64 5 ay önce Şikayet Et
  Büyü haram ve gizli olan adetullah yollaridir. Allah izin vermezse tesir etmez. Bunlar kendi cinayetlerine de büyüyü kilif ediyor, o ayrı mesele.
  Cevapla
 • Dikkat etmiş 5 ay önce Şikayet Et
  Eger kendin gafil olmasaydın böyle yazmazdın yapılan her büyü bir şekilde dönüp dolaşıp sahibini bulur şimdi bile bu yahudilerden o kadar çok büyü işi ile ilgilenen varki duysan yada araştırsan kendinin ne kadar gafil olduğunu anlardım.
  Cevapla
 • Dikkat et 5 ay önce Şikayet Et
  Ey gafil arkadaş,büyü diyorsun inşALLAH diyorsun ne dediğinin farkındamısın?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kasapoğlu: Bu çevrimdışı muhalefet zihniyetini bir kenara bırakın, online olun
Erol Bilecik'ten Galatasaraylıları kızdıran sözler!