Bakan Akar'dan darbeci Hafter'e tepki: Dünya bunu unutmamalı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Libya'daki görüşmelerde önemli açıklamalarda bulundu.

GİRİŞ 13.06.2021 10:29 GÜNCELLEME 13.06.2021 10:51

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Libya Genelkurmay Başkanı Orgeneral Muhammed Ali Ahmed El-Haddad ve Trablus Askeri Bölge Komutanı Tümgeneral Abdülbaki Mervan ile görüştü.

Bakan Akar, burada yaptığı açıklamada darbeci Hafter güçlerinin askeri okul katliamını hatırlatarak önemli konulara değindi:

"Libya Harp Okulu öğrencilerini katlettiler, yüzlerce insani toplu mezarlara gömdüler. O insanların aileleri büyük sıkıntı içinde. Bunu dünyanın unutmaması lazım.

Darbeci Hafter'in yaptığı eza, cefanın herkes tarafından hatırlanması lazım. Toplu mezarlardan çıkan cenazelerin sahibi aileler büyük üzüntü, ızdırap içinde.

Patlayıcı, mayınlardan dolayı uzuvlarını kaybeden, şehit olan çok sayıda Libyalı kardeşimiz var. Bunların bir kısmı burada, bir kısmı Türkiye'de tedavi altında. Bu acıyı, sıkıntıyı Libyalı kardeşlerimizle paylaşıyor ve bunu dindirmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.

Kardeş olarak tek yumruk, tek vücut olarak haklı davalarında Libya ile beraberiz. Libyalılar için Türkiye bir vatan, Türkler için de Libya bir vatandır. Dolayısıyla Libya ve Türkiye arasında kıskanılacak düzeydeki kardeşlik ilişkileri bugüne kadar geldi, bundan sonra da artan bir tempoda devam edecek."

KAYNAK: İHA, DHA, AA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
EURO 2024'te Tadic'li Sırbistan'a şok! UEFA'ya şikayet ettiler
Ezeli rakipten sürpriz hamle! Galatasaray'ın gözdesine teklif yaptılar