Fransa'nın Türkiye'ye uyguladığı seyahat yasağı için yeni karar!

Son dakika haberine göre, Fransa Türkiye'ye uyguladığı seyahat kısıtlama kararını kaldırdı.

GİRİŞ 17.06.2021 11:58 GÜNCELLEME 17.06.2021 12:46
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Fransa'dan yapılan son dakika açıklamasına göre, Paris yönetiminin uyguladığı koronavirüs önlemleri kapsamında Türkiye'ye getirilen seyahat kısıtlama kararının kaldırıldığı açıklandı.

TÜRK BÜYÜKELÇİ DUYURDU

Türkiye'nin Paris Büyükelçisi Ali Onaner, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, sağladıkları bilgiler sonucunda Türkiye'nin, Fransa'nın seyahat kısıtlamaları listesinde kırmızdan turuncuya geçtiği bilgisini paylaştı.

Onaner, "Tüm seyahat edeceklere sağlıklı ve güzel tatiller dilerim" değerlendirmesinde bulundu.

Böylece Türkiye'den Fransa'ya seyahat edecek yolcular için 10 gün zorunlu karantina uygulaması kalktı.

RİSK GRUPLARI 3'E AYRILDI

Fransa, salgının durumu açısından ülkeleri yeşil, turuncu ve kırmızı olmak üzere 3 ayrı listede değerlendiriyor. Yeşil listede bulunan ülkelerde virüsün aktif şekilde yayılmadığı ve COVID-19'un varyantlarının endişe yaratmadığı, turuncu listedeki ülkelerde COVID-19'un aktif şekilde yayıldığı ancak kontrol altında tutulduğu, kırmızı listedeki ülkelerde ise virüsün aktif şekilde yayılmakla beraber varyantlarının endişe verici olduğu kabul ediliyor.

Yeşil listede bulunan ülkelerden gelenlere seyahat kısıtlaması uygulanmıyor. Bu listedeki ülkelerden Fransa'ya giriş yapmak isteyen yolculardan COVID-19 aşısı olmadığı takdirde sadece COVID-19 testi isteniyor.

Turuncu listede yer alan ülkelerden Fransa'ya gelmek isteyen ve COVID-19 aşısı vurulan kişiler, ülkeye giriş için zorunlu sebep belirtmesine gerek bulunmuyor ancak negatif test sonucunu ibraz etmesi gerekiyor. Kişi aşılanmadıysa Fransa'ya girişte zorunlu seyahat sebeplerinden birisinin belirtilmesi, negatif test sonucunu ibraz etmesi ve kendini 7 gün izole etmesi gerecek.

Kırmızı listede bulunan ülkelerden yolcular ancak zorunlu hallerde Fransa'ya giriş yapabiliyor. Yolcuların ülkeye girişlerinde negatif COVID-19 testini ibraz etmesi ve aşı vurulmadıysa zorunlu olarak 10 gün karantinada kalması gerekiyor.

Fransa'da BioNTech/Pfizer, Moderna, AstraZeneca ve Johnson & Johnson aşıları uygulanıyor.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 10
 • Yorumcu54 3 ay önce Şikayet Et
  Biz burada PRC testi yaptık. Fransa'ya girişte bizden tekrar PRC testi istediler. Haliyle havaalanında 3 saat bekledik. Madem buradakini kabul etmiyorsunuz neden yolculuk şartlarında ülkeye giriş şartlarında istiyorsunuz. Birde 10 gün karantina. Bence Türkiye de Fransa vatandaşına bunu uygulasın. Hatta PCR testi parasını da peşin alsın.
  Cevapla
 • Yavuz 3 ay önce Şikayet Et
  Bizde test yaptırdık sorun olmadı. Tarihine baktılar doğal olarak. Test olmayanlara yapıyorlar.
  Cevapla
 • halil 3 ay önce Şikayet Et
  sira simdi hollandada bunlar hep siyasi gorustur
  Cevapla
 • Millet ittifakı 3 ay önce Şikayet Et
  Fransa türkiye nin düşmanı dır
  Cevapla
 • Kemal 3 ay önce Şikayet Et
  Herşey siyasi, korona ve aşı da aynı zihniyetin bir parçası. Dolayısıyla yeni savaş yöntemleri devrede.
  Cevapla
 • AŞIYA HAYIR 3 ay önce Şikayet Et
  Derhal yasak koyun elalemin gavurunu istemiyoruz gelmesinler
  Cevapla
 • fransali turk 3 ay önce Şikayet Et
  Fransa da yasayan ne kadar Turk var haberin varmi senin , butun sene calisip 3 hafta tatil yapmak icin can atan gurbetciler ,turkiyeden donuste 10 gun karantina var diye Turkiye ye gidemiyorlardi...Turkiyede mi var sadece Turk , bilip bilmeden konusma !
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Taliban'dan BM'ye mektup! Sürpriz talep...
Başkan Erdoğan BM'de müjdeyi duyurdu