Kudüs ve Filistin Müftüsü: İsrail polisinin saldırısı düşmanca

Kudüs ve Filistin Müftüsü Şeyh Muhammed Hüseyin, İsrail polisinin Mescid-i Aksa’da Filistinlilere müdahalesini "düşmanca saldırı" olarak niteledi.

Kudüs ve Filistin Müftüsü: İsrail polisinin saldırısı düşmanca
Kudüs ve Filistin Müftüsü: İsrail polisinin saldırısı düşmanca
GİRİŞ 18.06.2021 17:44 GÜNCELLEME 18.06.2021 17:44
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

İsrail polisinin Mescid-i Aksa’daki müdahalesi sürerken, Kudüs ve Filistin Müftüsü Şeyh Muhammed Hüseyin yaptığı açıklamada, "İşgal devletinin polis ve askerleri Mescid-i Aksa’nın içinde Filistinlilere düşmanca saldırıyor." dedi.

Fanatik Yahudilerin Hazreti Muhammed’e hakaretini protesto etmenin bir hak olduğuna vurgu yapan Şeyh Hüseyin, şu ifadeleri kullandı:

"Çünkü bu kin, nefret, ırkçılık ve hakaretler hiçbir değer ve ahlakla örtüşmüyor. Bu hakaretler tüm semavi dinler ile beşeri hukuk sistemlerinde reddedilmiştir."

"İSRAİL BAHANE ARIYOR"

Şeyh Hüseyin, "işgal devleti ve Yahudi yerleşimcilerinin Filistinliler başta olmak üzere Arap ve İslam dünyasını provoke etmeye çalıştığına" dikkati çekerek, "İşgal devletinin Mescid-i Aksa’daki düşmanca saldırılarının hiçbir gerekçesi olamaz." diye konuştu.

İsrail güçlerinin Harem-i Şerif’in hürmetini ihlal ettiğini belirten Şeyh Hüseyin sözlerini "İşgal devleti Mescid-i Aksa’daki statükoyu değiştirmek için bahane arıyor." açıklamasını yaptı.

İşgal altındaki Doğu Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinde yer alan Mescid-i Aksa’da, fanatik Yahudilerin provokatif "bayrak yürüyüşü"nde Hazreti Muhammed’e hakareti protesto edilirken, İsrail polisinin Filistinlilere müdahalesinde aralarında bir gazetecinin de bulunduğu bazı Filistinliler yaralandı.

 

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • ali 5 ay önce Şikayet Et
  Artık hiç engel kalmadı.Suriye ,Irak, Mısır,Libya Yemen vs tüm Müslümanların evleri dağıtıldı. Şimdi hepsi can derdinde... Kuklalarda düşman yanında.... Müslüman kalmadı Allahın mübarek mescidini koruyacak. Filistin 100 yıldır savaşıyor..Tüm dünya ile uğraşmaktan yoruldu... Allahım yardımını esirgeme...
  Cevapla
 • Cesur 5 ay önce Şikayet Et
  Siyonist israil bütün insanlık için en büyük tehdittir.Bu devleti kurduran batılı ülkelerdir.Birbirinden bulsunlar.Kreşte bir yahudi çocuğu konuşturuyorlar çocuk diyor ki ben bir Arapla aynı okulda okumam diyor.Bunların çocukları böyleyse büyükleri düşünemiyorum.Dünyanın en tehditi siyonist israil ve fanatik yahudilerdir.
  Cevapla
 • İklimdeğişikliği 5 ay önce Şikayet Et
  Allah cc izniylen yakındır çöküşünüz!!!mühlet verilenlerdensiniz!!!!
  Cevapla
 • hüseyin 5 ay önce Şikayet Et
  Kahrolsun israil
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Trabzonspor, Kouassi ile prensipte anlaştı!
Tunceli'de etkisiz hale getirilen 5 teröristin kimlikleri açıklandı