İtalya'da flaş maske ve sosyal mesafe kararı

İtalya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına yönelik tedbirler bugün itibarıyla 21 idari bölgenin 20'sinde maske ve sosyal mesafe haricindeki tüm tedbirler gevşetildi.

İtalya'da flaş maske ve sosyal mesafe kararı
İtalya'da flaş maske ve sosyal mesafe kararı
GİRİŞ 21.06.2021 22:49 GÜNCELLEME 21.06.2021 22:52

Ülkede Kovid-19 salgınında günlük vaka ve ölüm sayılarındaki düşüşün sürmesi sebebiyle hükümet, Sicilya, Toskana, Bolzano Özerk Yönetimi, Kalabriya, Kampanya, Bazilikata, Marche bölgelerini orta riskli "sarı" kategoriden, düşük riskli "beyaz" kategoriye aldı. Böylece ülke genelinde "beyaz" kategoriye alınan bölge sayısı 13'ten 20'ye yükseldi.

AÇIK HAVADA MASKE TAKMA KURALININ GEVŞETİLMESİ GÜNDEMDE

"Beyaz" kategoride yer alan bölgelerde maske takma ve sosyal mesafe tedbirleri dışındaki tüm Kovid-19 tedbirleri tamamen kaldırıldı.

Ülkede sadece kuzeydeki Val d'Aosta bölgesinin "sarı" kategoride kaldığı, bu bölgenin de gelecek hafta beyaz kategoriye alınmasının beklendiği belirtildi. Diğer yandan, bazı siyasi parti temsilcilerinden gelen talepler doğrultusunda, açık havada maske takma kuralının gevşetilmesi gündeme geldi.

Sağlık Bakanı Roberto Speranza'nın talimatıyla toplanan Koronavirüs Bilim Teknik Kurulu'nun bu konuda bir görüş açıklamasının beklendiği ve temmuz ayı başından itibaren açık havada maske takma kuralının da kaldırılacağı ifade edildi.

ETİKETLER
italya
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi: HDP'den ittifak açıklaması
Galatasaray 4 maç sonra kazandı!