AB'ye uyarı: Harekete geçmezseniz kaybedebilirsiniz!

Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto, AB'nin genişleme konusunda adım atmadığı takdirde Batı Balkan ülkelerini kaybedebileceğini söyledi.

AB'ye uyarı: Harekete geçmezseniz kaybedebilirsiniz!
AB'ye uyarı: Harekete geçmezseniz kaybedebilirsiniz!
GİRİŞ 23.06.2021 12:26 GÜNCELLEME 23.06.2021 14:59

Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto, Avrupa Birliği'nin (AB) genişleme konusunda adım atmadığı takdirde Batı Balkan ülkelerini kaybedebileceğini söyledi.

Szijjarto, AB'nin genişlemesi konusuna büyük önem verdiklerini, Batı Balkan bölgesinde AB'nin tek güç olmadığını, farklı ülkelerin de burada gücünü artırmaya çalıştığını kaydetti.

HAREKETE GEÇİLMEZSE KAYBEDİLİR

AB'nin Batı Balkan ülkelerine ihtiyacı olduğuna ve bölge ülkelerinin AB'ye üyeliği konusunda hızlı davranılması gerektiğine işaret eden Szijjarto, "AB harekete geçmezse bölgeyi kaybedebilir. Macaristan, AB'nin İngiltere'den sonra Batı Balkanlar'ı da kaybetmesini istemiyor.'' dedi.

Bölge ülkelerinin entegrasyon konusunda ilerlemeler kaydettiğine dikkati çeken Szijjarto, AB'nin bir an önce Sırbistan ve Karadağ ile üyelik sürecini hızlandırması, Kuzey Makedonya ve Arnavutluk ile de üyelik sürecini başlatması gerektiğini belirtti.

ETİKETLER
ingiltere
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi: Çocuklarda vaka sayısı pik yaptı! Okullarla ilgili açıklama
Son dakika haberi: FETÖ'nün savunma sanayii yapılanmasına operasyonda çok sayıda gözaltı