Rusya'da delta plus gelişmesi: İlk kez görüldü!

Koronavirüs salgınında ortaya çıkan Delta Plus türü mutasyon, Rusya'da ilk kez görüldü.

Rusya'da delta plus gelişmesi: İlk kez görüldü!
Rusya'da delta plus gelişmesi: İlk kez görüldü!
GİRİŞ 30.06.2021 12:56 GÜNCELLEME 30.06.2021 12:58

Rusya Halk Sağlığı Denetim Ajansı (Rospotrebnadzor) Başkanı Anna Popova, geçtiğimiz hafta ülkede bir kişide Covid-19’un Hindistan’da ortaya çıkan delta Plus mutasyonunun 1 kişide tespit edildiğini aktardı.

Rusya'da Covid-19’un Hindistan'da ortaya çıkan delta mutasyonunun kendi içinde mutasyona uğrayarak Delta Plus adını alan yeni mutasyonu tespit edildi.

İLK KEZ GÖRÜLDÜ

Rusya Halk Sağlığı Denetim Ajansı (Rospotrebnadzor) Başkanı Anna Popova yaptığı açıklamada, "Rusya'da geçtiğimiz hafta görülen vaka konusunu açıklığa kavuşturmak istiyorum. Tüm verileri çok dikkatli bir şekilde inceledik. delta Plus varyantı bilgisi doğrulandı. Vaka hafif formda ve her şey yolunda gidiyor" ifadelerini kullandı. Popova’nın açıklaması ile Rusya’daki ilk Delta Plus vakası doğrulanmış oldu.

Halka uyarılarda bulunan Popova, yeni Koronavirüs mutasyonlarının kitlesel olarak yayılması karşısında kitlesel bağışıklığın günümüzde çok önemli olduğuna dikkat çekerek, ülkede korona virüs ile mücadele konusunda alınan önlemler ve aşılama süreçleriyle ilgili bilgiler aktardı.

 

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Mustafa Cengiz yönetimi ibra edilmedi
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum